100 milionów dolarów na rozwój gamingu na blockchainie

3 409

Giełda FTX wspólnie z Solana Ventures i Lightspeed Venture Partners ogłosiły dzisiaj stworzenie nowego funduszu inwestycyjnego GameFi o wartości 100 milionów dolarów.

Pieniądze te trafią przede wszystkim do firm zajmujących się tworzeniem gier wykorzystujących blockchain.

100 milionów dolarów dla GameFi

Według Amy Wu z Lightspeed Venture Partners uruchomienie nowego funduszu pozwoli przyciągnąć do Web 3 (czyli wspomnianego sektora GameFi) miliard nowych użytkowników. Nie jest to pierwsza tego typu inwestycja firmy.

Dotychczas Lightspeed przeznaczyła ponad 300 milionów dolarów na rozwój branży gier oraz kryptowalut, na czym skorzystały między innymi Epic Games (zobacz również: Steam nie chce kryptowalut w grach na swojej platformie. Epic Games przyjmie je z otwartymi ramionami), giełda FTX oraz Wintermute.

Zdaniem Amy Wu istnieje szansa, że metaverse narodzi się z gry społecznej, zwłaszcza ż wiele osób spędza całe godziny na graniu w popularne tytuły. Dodatkowo taki cyfrowy świat pozwoli również poznawać nowe osoby, dokonywać transakcji i budować własną tożsamość.

„(…) People spend hours a day in games like Fornite and Roblox, so I believe the metaverse will be born out of a social game”.

GameFi jako istotny element metaverse

Według wielu specjalistów GameFi będzie jednym z kluczowych elementów metaverse, czyli wirtualnego świata łączącego świat rozrywki i biznesu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ciekawych projektów wykorzystujących aktywa cyfrowe, koniecznie sprawdź zestawienie obejmujące Top 10 projektów metaverse, o których istnieniu warto wiedzieć.

Rośnie zainteresowanie grami korzystającymi z blockchain i NFT

Na początku miesiąca informowaliśmy również o MetalCore. Jest to gra z elementami NFT tworzona przez programistów z Activision, która pozwoli użytkownikom handlować zdobytymi przedmiotami jako NFT. Warto również poznać TOP 5 projektów Play-to-Earn, na które warto zwrócić uwagę. Są to gry, które przy odpowiedniej strategii (a także poświęceniu dużych ilości czasu) pozwalają połączyć zabawę z zarabianiem pieniędzy.

Co sądzisz o rosnącym zainteresowaniu metaverse? Czy przeniesienie wszystkiego do wirtualnej rzeczywistości to dobry pomysł?

Komentarze