Społeczność Shiba Inu chce płacić kryptowalutą w Amazonie

2 486

Hodlerzy i inwestorzy Shiba Inu nie przejęli się deklaracją Elona Muska, który poinformował niedawno na Twitterze, że nie ma w portfelu żadnych SHIB. Nie przeszkodziło to kryptowalucie w osiągnięciu nowego ATH, które doprowadziło do tego, że Shiba Inu wyprzedziła Dogecoina pod względem kapitalizacji.

Pomimo licznych ostrzeżeń na temat tego, że w przeciwieństwie do Bitcoina czy Ethereum Shiba Inu nie powinno być postrzegane jako bezpieczna kryptowaluta i wybierane na długoterminowe inwestycje (zobacz również: Pompliano nie przepada za Shiba Inu), internauci wydają się mieć inne zdanie.

Czy Amazon wprowadzi Shiba Inu?

Potwierdzają to aż trzy petycje zamieszczone w serwisie Change w sprawie wprowadzenia płatności z wykorzystaniem SHIB w sklepie internetowym Amazon:

  • Petycja „Prośba do Amazonu o wprowadzenie SHIB jako płatności” (Ask Amazon to add SHIB as a payment) została już podpisana przez 47 939 osób.
  • Petycję zatytułowaną „Uprzejma prośba, aby Amazon zaczął akceptować Shiba Inu jako formę płatności” (Kindly request Amazon start accepting SHIBA INU as a form of payment) podpisało 45 398 internautów.
  • Najwięcej podpisów zebrała petycja „Proszę zaakceptować kryptowalutę Shiba Inu jako płatność za produkty i usługi Amazonu” (Please accept Shiba Inu cryptocurrency as payment for Amazon products and services), którą podpisało aż 81 690 osób.

To pokazuje, że internauci chcą korzystać z Shiba Inu do opłacania zamówień. Chociaż trudno jest uwierzyć w to, że Amazon, który do tej pory nie wprowadził płatności z wykorzystaniem Bitcoina, Ethereum lub Litecoina zacznie nagle akceptować popularnego meme coina, kryptowaluta SHIB kilkukrotnie udowodniła, że potrafi wszystkich zaskoczyć.

Brak sentymentu przy wydawaniu meme coinów

Miliarder Mark Cuban, który we wrześniu ogłosił Cashback za płatności z wykorzystaniem Dogecoin w oficjalnym sklepie internetowym drużyny NBA Dallas Mavericks, przyznał niedawno, że właściciele kryptowalut chętniej płacą DOGE niż BTC lub ETH.

Co sądzisz o petycjach w sprawie wprowadzenia SHIB przez Amazon? Czy takie prośby mogą wpłynąć na decyzję giganta z branży ecommerce?

Komentarze