Kolekcja NFT od Red Bull Racing Honda

3 888

Zespół F1 Red Bull Racing Honda wypuścił kolekcję NFT.

Nowe tokeny powstały w ramach współpracy z siecią Tezos, na której istnieją jedne z najciekawszych, a przy tym niedocenionych rynków NFT.

Mexico City Grand Prix 2021

Podczas ostatniego treningu F1 przed Grand Prix 2021 w Meksyku kierowcy zespołu Red Bull Racing zajęli pierwsze i drugie miejsce. Najlepszy okazał się Sergio „Checo” Perez, którego bolid Red Bull RB16B został uwieczniony w limitowanej edycji NFT.

Co ciekawe Red Bull nie jest pierwszym zespołem F1, który nawiązał współpracę z Tezosem. Już w czerwcu na podobny krok zdecydował się McLaren, co doprowadziło do stworzenia kolekcji NFT, której premiera miała miejsce w ubiegłym miesiącu.

NFT z serii Red Bull Racing Collectibles

NFT przedstawiające bolid RB16B to ostatni token serii Red Bull Racing Collectibles. Na kolekcjonerów, którzy chcieliby zebrać wszystkie NFT, czekają również:

– kask noszony przez kierowcę Sergia Pereza,
– jego kombinezon wyścigowy,
– kombinezon noszony przez Maxa Verstappena.

Dlaczego Red Bull Racing Honda postawił na blockchain Tezos?

Informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy Red Bull Racing Honda a blockchainem Tezos pojawiła się na oficjalnej stronie RedBull już w maju. Firma ogłosiła wówczas wieloletnie partnerstwo techniczne z Tezos, który określiła mianem najbardziej zaawansowanej sieci blockchain na świecie.

Dodano również, że zasady Tezos są idealnie odzwierciedlone w zespole Red Bull Racing Honda, co przekłada się na wiarę, że będzie to zwycięskie partnerstwo.

„Tezos’ principles are perfectly mirrored in the Red Bull Racing Honda team, and this is why we believe this to be a winning partnership”.

NFT na Tezos to najlepszy przykład na to, że wcale nie trzeba ponosić wysokich kosztów transakcyjnych, aby można było handlować cyfrową sztuką. Dodatkowo kryptowaluta Tezos (XTZ) znalazła się w październikowym zestawieniu Scotta Melkera, w którym popularny analityk wymieniał projekty mające szansę na wzrosty (więcej informacji znajdziesz w artykule: Które z aktywów cyfrowych stoją przed szansą na nowe fale wzrostów?).

Komentarze