Huobi wyśle jednego użytkownika w kosmos

1 744

Huobi Group, firma stojąca za trzecią co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu, świętuje swoje ósme urodziny w dość nietypowy sposób. Oprócz zorganizowania szeregu około-urodzinowych wydarzeń, giełda włączy nowe promocje oraz przyzna jednemu użytkownikowi jeden bilet na podróż w kosmos.

Huobi zorganizuje konkurs, w ramach którego zaoferuje szczęśliwemu zwycięzcy doświadczenie podróży w kosmos. W konkursie mogą wziąć udział użytkownicy Huobi Global z całego świata, aczkolwiek istnieją pewne ograniczenia:

„Nadal istnieją wymagania dotyczące zdrowia, które muszą zostać spełnione, aby udać się w kosmos, ale te szczegóły zostaną ujawnione w późniejszym terminie” – powiedział Jeff Mei, dyrektor globalnej strategii w Huobi Group.

Firma odmówiła ujawnienia,która z agencji kosmicznych miałaby zostać wybrana do zorganizowania takiej podróży. Nie ujawniono tym samym, czy odbędzie się ona za pośrednictwem usług prywatnej firmy, takiej jak Blue Origin Jeffa Bezosa czy SpaceX Elona Muska:

„Przesłaniem, które staramy się wysłać w ramach tego konkursu, jest to, że koncepcja przestrzeni kosmicznej jest otwarta dla wszystkich, a to odzwierciedla otwartość kryptowalut i platformy Huobi” – dodał Mei.

Trwające do końca listopada obchody urodzin Huobi obejmą również coroczne forum internetowe firmy, Huobi Summit 2021: Blockchain and Beyond. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy w poniedziałek i obejmie dyskusje panelowe z udziałem ekspertów branżowych oraz urzędników państwowych.

Wśród prelegentów znajdzie się Alan Greenspan, były prezes Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie inwestorów kryptowalutami jako store of value, Greenspan omówi problem globalnej inflacji.

Po exodusie z Chin, Huobi nieprzerwanie się rozwija

Współzałożyciel Huobi Group, Du Jun, podkreślił, że firma będzie nadal rozszerzać swój globalny zasięg, wprowadzając innowacyjne produkty i lokalne usługi, zaczynając od rynków w Turcji i Brazylii.

Warto przypomnieć, że Huobi została zmuszona do exodusu swojego biznesu z Chin po tym, jak pod koniec września rząd Państwa Środka wprowadził kolejne restrykcje nakierowane na firmy z branży kryptowalut. Wolumen obrotu oraz poziom przychodów gałęzi Huobi działających poza Chinami wzrosły o około 70% (dane aktualne na połowę października).

Komentarze