Eric Adams chce otrzymać trzy wypłaty w Bitcoinie

2 540

Kolejny amerykański polityk zapowiedział, że chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie.

Tym razem chodzi o nowego burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa, który już podczas kampanii wyborczej podkreślał swoje probitcoinowe nastawienie.

Amerykańscy politycy chcą otrzymywać wypłaty w BTC

Zaledwie dwa dni temu opisywaliśmy, że burmistrz Miami chce otrzymać wynagrodzenie w Bitcoinie. Francis Suarez zareagował wówczas na wiadomość Anthony’ego Pompliano (@APompliano), który pytał o to, kto będzie pierwszym amerykańskim politykiem, który zaakceptuje wynagrodzenie w BTC.

Burmistrz Miami Francis Suarez szybko odpowiedział na wiadomość i zapowiedział, że 100% następnej wypłaty odbierze w Bitcoinie. Deklaracja ta została ciepło przyjęta przez społeczność.

Trzy wypłaty w Bitcoinie

Nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku postanowił podbić stawkę i zamiast jednej pensji w najpopularniejszej kryptowalucie chce w takiej formie otrzymać trzy najbliższe wypłaty, o czym poinformował na swoim koncie (@ericadamsfornyc): w Nowym Jorku zawsze idziemy na całość, dlatego zamierzam odebrać pierwsze TRZY wypłaty w Bitcoinie. Nowy Jork stanie się centrum przemysłu kryptowalutowego i innych równie innowacyjnych branż. Tylko poczekajcie!

„In New York we always go big, so I’m going to take my first THREE paychecks in Bitcoin when I become mayor. NYC is going to be the center of the cryptocurrency industry and other fast-growing, innovative industries! Just wait!”

Chociaż nie jest to zaskakujące, jeżeli przyjrzy się jego wcześniejszym pomysłom (przykładem może być chęć wprowadzenia możliwości opłacania podatków w BTC i wypłacania wynagrodzeń dla urzędników w najstarszej kryptowalucie), to do tej pory takie sytuacje nie miały miejsca.

Może się jednak okazać, że akcja zapoczątkowana przez inwestora Pompliano, na którą jako pierwszy odpowiedział burmistrz Miami, za jakiś czas przyciągnie kolejnych amerykańskich polityków.

Część wynagrodzenia w kryptowalutach

Podjęcie decyzji o wypłacaniu 100% wynagrodzenia w Bitcoinie pokazuje wiarę w kryptowalutę, ale może być mało praktyczne. Zawsze jednak można rozważyć, aby tylko określony procent fiatów był zamieniany na Bitcoina lub inną kryptowalutę (zobacz również: Przekazywanie wypłaty na giełdę Coinbase).

Co sądzisz o tym, aby rządzący odbierali swoje wypłaty w Bitcoinie? Czy sam chciałbyś skorzystać z takiej możliwości?

Komentarze