Ustawa infrastrukturalna na biurku prezydenta USA

3 962

Kontrowersyjna ustawa infrastrukturalna wylądowała na biurku Joe Bidena. Przypomnijmy, co jej podpisanie oznacza dla firm z branży kryptowalut oraz ich klientów…

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych uchwaliła ustawę infrastrukturalną o wartości 1,2 biliona dolarów, która, jeśli zostanie podpisana przez prezydenta Joe Bidena, wprowadzi nowe przepisy dotyczące sprawozdawczości podatkowej kryptowalut dla wszystkich obywateli.

Po co Stanom Zjednoczonym Ustawa Infrastrukturalna?

Projekt ustawy został po raz pierwszy zaproponowany przez administrację Bidena i miał na celu poprawę krajowej sieci transportowej i zasięgu Internetu. W projekcie ustawy umieszczono również rygorystyczne wymagania dotyczące raportowania dla społeczności kryptowalutowej, wymagając zgłaszania do IRS wszystkich transakcji dotyczących aktywów cyfrowych o wartości ponad 10 000 USD.

10 sierpnia ustawa została przyjęta przez Senat (rozkład głosów 69-30), co spotkało się z propozycją kompromisowej poprawki ze strony sześciu senatorów: Pata Toomeya, Cynthii Lummis, Roba Portmana, Marka Warnera , Kyrsten Sinemy i Rona Wydena. Zdaniem Toomeya:

„Te regulacje nakładają bardzo wadliwy, a w niektórych przypadkach niemożliwy do spełnienia obowiązek raportowania podatku od kryptowalut.”

Co to oznacza dla firm z branży kryptowalut?

Pomimo braku jasności w dosłownym brzmieniu ustawy, ustawa infrastrukturalna ma na celu traktowanie deweloperów kryptowalut, walidatorów transakcji (górników) i operatorów węzłów jako jednostek podobnych brokerom tradycyjnych instytucji.

Teraz, Izba Reprezentantów przekazała prezydentowi Bidenowi kontrowersyjną ustawę po przyjęciu jej stosunkiem 228-206 głosów. Społeczność kryptowalut wykazała obawy związane z niejasną definicją określenia „broker”, co nakłada nierealistyczne wymagania dotyczące sprawozdawczości podatkowej dla społeczności podrzędnych, takich jak górnicy.

Po podpisaniu ustawy przez Joe Bidena, podmioty te będą od 2024 roku zmuszone zgłaszać transakcje do Internal Revenue Service, który ma na celu rozszerzenie opodatkowania kryptowalut w celu uzyskania dodatkowych przychodów liczonych na 28 miliardów dolarów.

Każdy brak możliwości ujawnienia zarobków związanych z kryptowalutami będzie traktowany jako naruszenie podatkowe i przestępstwo.

Może Cię zainteresować:

Komentarze