Pilne! Głosowanie nad Ustawą Infrastrukturalną w USA już 30 września

Czy amerykańskie firmy z branży kryptowalut czeka exodus z kraju?

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi potwierdziła, że ​​w tym tygodniu odbędą się dyskusje przed ostatecznym głosowaniem nad kontrowersyjną ustawą infrastrukturalną (Infrastructure Bill) o wartości 1 biliona dolarów. Pelosi jest przekonana, że regulacje przejdą przez głosowanie bez zbędnych perturbacji.

W komunikacie wydanym w niedzielę Pelosi poinformowała, że ​​będą 4 dni debaty, zanim przepisy, które pomogą sfinansować drogi, mosty, lotniska, szkoły i inne projekty budowlane, zostaną ostatecznie zatwierdzone:

„Jutro, 27 września, rozpoczniemy debatę […]; sprawę poddamy pod głosowanie we czwartek, 30 września […].”

Co to oznacza dla firm z branży kryptowalut?

Część projektu zawiera zapis, który nakłada obowiązek sprawozdawczości podatkowej dla każdego podmiotu nawet luźno związanego z branżą kryptowalutową.

Ustawa przeszła przez głosowanie na początku sierpnia. Na określenie organizacji i firm, skupiających w sobie deweloperów, walidatorów węzłów, górników, producentów sprzętu i dostawców portfeli, został w niej użyty termin „broker”.

Jeśli regulacje zostaną przyjęte w niezmienionym brzmieniu, podmioty te będą zmuszone zgłaszać transakcje do Internal Revenue Service, który ma na celu rozszerzenie opodatkowania kryptowalut w celu uzyskania dodatkowych przychodów liczonych na 28 miliardów dolarów.

Kilku polityków, w tym Anna Eshoo, Cynthia Lummis, Ron Wyden i Pat Toomey argumentowało, że terminologia jest zbyt szeroka i może stłumić innowacje.

W liście do Pelosi z 12 sierpnia przedstawicielka Demokratów Anna Eshoo stwierdziła: „W zdecentralizowanym systemie kryptowalut te osoby i podmioty nie wiedzą, kim są kupujący i sprzedający, i nie byliby w stanie spełnić wymagań stawianych brokerowi.”

Jeśli zostanie ostatecznie uchwalona i zobowiąże deweloperów zewnętrznych do raportowania do IRS, ustawa infrastrukturalna może mieć daleko idący wpływ na amerykańską branżę kryptowalut i przyszłe innowacje blockchain w tym kraju.

Czy kolejne opóźnienia w uchwaleniu ustawy są jeszcze możliwe?

Uchwalenie Infrastructure Bill może być dalej opóźniane, ponieważ niektórzy prawodawcy twierdzą, że należy się z tym, póki co, wstrzymać. Skierowany do dyskusji i głosowania jest już kolejny projekt ustawy o opiece społecznej i klimacie o wartości 3,5 biliona dolarów.

Wielu komentatorów uważa, że USA kończą się pieniądze po ostatnich działaniach stymulacji po skutkach pandemii. Jeśli Kongres nie podejmie działań, rząd może stanąć w obliczu niewypłacalności.

Właśnie dlatego prawdopodobne jest, że ustawa infrastrukturalna zostanie uchwalona bez względu na jakikolwiek negatywny wpływ na branżę kryptowalutową lub potencjalny exodus firm technologicznych z USA.

grafika tytułowa: J. Scott Applewhite/AP

Komentarze