ETH to prawdziwa bestia, która zostawi wszystkich w tyle

18 547

Benjamin Cowen nazwał Ethereum „absolutną bestią”. Trader przewiduje, że hossa wiodącej platformy smart kontraktów może wykroczyć znacznie poza 2021 rok…

ETH: Ponad 5,365% w mniej niż dwa lata

Cowen przypomniał, że ETH znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od marca 2020 roku:

„Jeśli oddalisz obraz zobaczysz, co działo się w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Z biegiem czasu cena po prostu rosła.”

Zgodnie z wykresem, który Cowen zaprezentował na swoim filmie (patrz link na końcu tego tekstu), cena ethereum rośnie nieprzerwanie po linii trendu wzrostowego od minimum 86 USD w marcu 2020 r. do obecnej ceny na poziomie 4700 USD. Analizując sytuację z perspektywy długoterminowej, ETH osiągnęło oszałamiający wzrost o ponad 5,365% w mniej niż dwa lata.

Pewnym krokiem w przyszły rok

Analityk podkreślił również swoją wiarę w to, że trend wzrostowy będzie w przypadku ethereum kontynuowany również w przyszłym roku. Uzasadniając swoje przewidywania, Cowen podkreślił kilka fundamentalnych katalizatorów, które mogą – jego zdaniem – wynieść cenę ETH na jeszcze wyższy poziom:

„Cały czas uważam, że wejście w 2022 r. nadal powinno być stosunkowo bycze dla ethereum, szczególnie w związku z nadchodzącym Eth 2.0. Zakładałbym również, że niektóre z rzeczy, o których będziemy spekulować w 2022 r., to np. ETF futures na ETH oraz coraz większa liczba inwestorów instytucjonalnych.”

Połączenie łańcuchów PoW i PoS (merge) to bardzo wyczekiwana aktualizacja Ethereum, która zastąpi obecny mechanizm konsensusu sieci (PoW) na bardziej przyjazny dla środowiska, bezpieczny i wydajny model PoS. Może to nastąpić już w I kwartale 2022 roku.

Ethereum kontra bitcoin

Patrząc na Ethereum przeciwko bitcoinowi (ETH/BTC), Cowen analizuje, co według niego będzie kolejnym kamieniem milowym dla tej pary.

„Myślę, że oczywistym celem byłoby najpierw przełamanie wcześniejszego lokalnego maksimum, a następnie uzyskanie wyceny 0,1 BTC (6,571 USD). To byłoby znaczące. Co oznaczałoby 0,1 BTC? To tylko 10% bitcoina… Więc jeśli bitcoin kosztuje 61 000 USD, oznacza to, że ETH/USD wynosi 6 100 USD… To byłby kluczowy kamień milowy.”

Cowen wierzy, że w dłuższej perspektywie czasowej ethereum nie przestanie zostawiać innych coinów daleko w tyle (nie tylko w kontekście ceny):

„[…] Ethereum to absolutna bestia. Zastanawiasz się, dlaczego tak wiele altcoinów krwawi w parze z ETH? Spójrz, za czym inne altcoiny musiałyby nadążyć. Wielu z nich po prostu nie wytrzymuje tempa. Tempo, w którym działa i rozwija się Ethereum prawdopodobnie nie zatrzyma się w najbliższym czasie. O to chodzi.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze