Rośnie zainteresowanie giełdą FTX US

2 848

W trzecim kwartale bieżącego roku giełda FTX US cieszyła się zwiększonym zainteresowaniem ze strony użytkowników.

Odnotowano również wzrost dziennego wolumenu obrotu.

Co to jest FTX US?

Giełda FTX US to amerykańska wersja giełdy FTX, która w porównaniu z międzynarodową odsłoną ma nieco ograniczoną ofertę. Według oficjalnych informacji amerykańska odsłona ma obecnie ponad milion użytkowników i oferuje nawet do 85% niższe opłaty niż u konkurencji. FTX US zapewnia amerykańskim klientom dostęp do rynku NFT i karty płatniczej, która pozwala korzystać ze zgromadzonych kryptowalut podczas codziennych zakupów.

Amerykanie chętnie inwestują w kryptowaluty

Zwiększone zainteresowanie ofertą FTX US pokazuje, że w trzecim kwartale rynek kryptowalut przyciągnął wielu nowych inwestorów detalicznych. W ciągu zaledwie trzech miesięcy (pomiędzy lipcem a wrześniem) baza użytkowników amerykańskiej wersji FTX wzrosła o ponad połowę. Jeszcze lepiej prezentują się statystyki związane z dziennym wolumenem, który na koniec września wzrósł o 512%.

Dane zebrane na koniec trzeciego kwartału 2021 r. pokazują, że FTX US odpowiada już za około 4,5% handlu spot w Stanach Zjednoczonych. Dla porównania na początku lipca było to niecałe 2%. Warto również przypomnieć, że działająca na terenie USA giełda przejęła niedawno firmę LedgerX. Nie chodzi jednak o popularny portfel sprzętowy, ale o giełdę instrumentów pochodnych (zobacz również: LedgerX uruchamia fizyczne kontrakty futures na Bitcoinie | O krok przed Bakkt?).

Globalna odsłona giełdy FTX

Powodów do zmartwień nie mają również osoby związane z globalną wersją giełdy FTX, która pod względem znormalizowanego wolumenu znajduje się obecnie na siódmym miejscu rankingu CoinGecko.

Co ciekawe giełda publikuje własne zestawienia, według których FTX znajduje się już na trzecim miejscu (na pierwszym jest Binance, a na drugim OKEx, co pokrywa się z danymi prezentowanymi przez CoinGecko). Jednocześnie według FTX nawet 15,6% zgłoszonego wolumenu to fałszywe dane.

W październiku giełda FTX pozyskała 420 milionów dolarów, dzięki czemu jej wycena wzrosła do 25 miliardów dolarów.

Co sądzisz o giełdzie FTX? Czy miałeś okazję korzystać z jej globalnej wersji?

Komentarze