LedgerX uruchamia fizyczne kontrakty futures na Bitcoinie | O krok przed Bakkt?

LedgerX planuje stać się pierwszą firmą w Stanach Zjednoczonych, która zaoferuje klientom fizyczne kontrakty futures na Bitcoinie.LedgerX

Firma w poniedziałek ogłosiła, że wystosowała wniosek o licencję Designated Contract Market (DCM) do amerykańskiego regulatora CFTC. Otrzymanie takiej licencji pozwoliłoby LedgerX zaoferować klientom “fizycznie” rozliczane produkty typu futures na Bitcoinie.

W przeciwieństwie do grupy CME czy też Cboe, kontrakty futures BTC będą działać na zasadzie “fizycznych” rozliczeń. Oznacza to, że po zakończonym kontrakcie Bitcoiny trafią do nas (nie gotówka, choć też jest taka możliwość). Będzie również można składać w nich depozyty i wypłacać je z konta.

W wywiadzie dla Coindeska, oficer operacyjny LedgerX, Juthica Chou powiedziała, że na ich celowniku są klienci indywidualni.

I może bardziej zauważalnie, LedgerX może się koncentrować na inwestorach indywidualnych ze swoją nową ofertą,

Będziemy zdolni do obsługi każdych klientów, nie będziemy się ograniczać do [klientów instytucjonalnych],Gdy już wniosek zostanie zatwierdzony, LedgerX będzie oferować bitcoiny, kontrakty futures oraz opcje na specjalnie w tym celu zaprojektowanej platformie.

Omni

Platforma Omni wykorzystuje istniejącą już infrastrukturę LedgerX dla instytucjonalnych klientów, dlatego “oferuje klientom indywidualnym najwyższy poziom doświadczenia już od pierwszego dnia,” – mówi Chou.

Jak wiemy, platforma futures dla klientów indywidualnych “zawsze była w naszych planach” – podkreśla Chou. Firma już w październiku 2017 r. postawiła na pierwsze fizycznie rozliczane instrumenty, derywaty, gdzie obrót wyniósł milion dolarów w pierwszym tygodniu.

Chou wyjaśnia dalej:

Dla nas to jest filozoficznie ważny ruch, ponieważ bitcoin jest dostępny dla każdego, a my… naprawdę chcieliśmy sprawić, aby nasze derywaty były również dostępne dla wszystkich inwestorów.Kontrakty futures – regulacje

Odkąd CME i Cboe w grudniu 2017 r. uruchomiły rozliczane w gotówce kontrakty futures na Bitcoinie, żadna firma do dziś nie włączyła “fizycznie” rozliczanych kontraktów.

Kilka firm jednak się znalazło, które planują i intensywnie pracują nad wdrożeniem platformy futures BTC. Jedną z nich jest sławny Bakkt, wychodzący spod ręki nowojorskiej giełdy papierów wartościowych (NYSE) i Intercontinental Exchange. Poza tym mamy Seed CX, giełdę krypto wspieraną przez Bain Capital Ventures czy też ErisX, startup wspierany przez brokera TD Ameritrade.

LedgerX w listopadzie 2018 r. złożyło wniosek i od tamtej pory prowadzą “konstruktywny dialog” z regulatorem. To daje szanse LedgerX i Omni na zostanie pierwszą platformą fizycznie rozliczanych kontraktów futures na Bitcoinie.

Co Wy sądzicie o “fizycznie” rozliczanych kontraktach futures na Bitcoinie? Czy LedgerX uprzedzi Bakkt? Zapraszamy do komentowania poniżej.


Komentarze