Twitter Crypto: blockchain, kryptowaluty, zdecentralizowane aplikacje, NFT…

2 222

Twitter powołał do życia dedykowany zespół, którego zadaniem jest opracowanie nowych rozwiązań wykorzystujących mechanikę kryptowalut, zdecentralizowanych aplikacji i DeFi.

Zespołem pokieruje inżynier Tess Rinearson. Przed dołączeniem do Twittera Tess była zaangażowana w rozwój Tendermint Core, współpracowała również z Chain.com, Interchain Foundation i Cosmos.

Twitter Crypto w pigułce

Jak wyjaśniła Rinearson, podstawowymi obszarami zainteresowania nowego zespołu będą prace w obszarze kryptowalut, blockchain i innych zdecentralizowanych technologii. Stworzone rozwiązania niekoniecznie mają wiązać się z domeną finansów:

„Cieszę się, że mogę podzielić się tym, że dołączyłam do Twittera, aby poprowadzić nowy zespół skoncentrowany na kryptowalutach, blockchain i innych zdecentralizowanych technologiach […].”

Zespół ma nadzieję udoskonalić funkcjonalność napiwków w BTC i zapowiedzianą usługę potwierdzania tożsamości za pośrednictwem NFT.

W dalszej perspektywie Rinearson planuje pracować nad obsługą zdecentralizowanych aplikacji i innych rozwiązań zorientowanych na tożsamość, posiadanie zasobów cyfrowych i budowanie społeczności.

Zespół pod nazwą „Twitter Crypto” będzie odpowiedzialny za wszystko, co jest związane z Web 3.0. Chociaż nie opublikowano oficjalnych ofert pracy, Tess zaprosiła wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie do kontaktu w drodze wiadomości prywatnej.

Decentralizacja przyszłości

Twitter jest prawdopodobnie najbardziej przyjazną dla kryptowalut siecią społecznościową. Filozofia firmy jest zgodna z wizją CEO Jacka Dorseya, że ​​bitcoin może stać się walutą Internetu, a technologia blockchain może zrewolucjonizować przyszłość ludzkości.

Aby napędzać rozwój tej technologii, niedawno wdrożono funkcję wysyłania i odbierania napiwków w BTC za pośrednictwem Lightning Network. Dzięki tej inicjatywie Bitcoin znalazł się w tej samej lidze, co inne formy płatności, takie jak Cash App, Patreon i Venmo.

Ponadto dyrektor generalny Twittera ogłosił w 2019 r. inicjatywę Bluesky, która koncentruje się na kwestii decentralizacji sieci społecznościowych.

Jack Dorsey wyobraża sobie przyszłość, w której użytkownik może wchodzić w interakcję z treściami w sieciach społecznościowych, wybierając swój ulubiony algorytm rekomendacji. Założenia tej mechaniki opisał dokładnie Ross Ulbricht w swoim artykule pt. Decentralize social media:

Jeśli odniesie sukces, Bluesky może narzucić siebie jako przykład odnoszącej sukcesy sieci społecznościowej na całym świecie, ponad inne inicjatywy, takie jak Mastodon, Minds czy Hive.

Akcje Twittera w dół

Notowania Twittera gwałtownie spadły, prawie 25% w ciągu prawie dwóch tygodni. Wykresy pokazują pierwszy wyraźny krzyż śmierci od 2019 roku po tym, jak pod koniec października kurs akcji spadł poniżej psychologicznego wsparcia 55 USD.

wykres akcji twittera
wykres ceny akcji Twittera; źródło: link

Jeśli trend spadkowy będzie kontynuowany, TWTR/USD może dotknąć wsparcia 50 USD, chyba że rynek dowiedzie, że scenariusz jest błędny i sprowadzi akcje z powrotem do strefy cenowej 55-60 USD.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze