Cosmos | Milion transferów w jeden miesiąc

Sieć Cosmos nieprzerwanie rośnie. Właśnie osiągnęła kamień milowy pod względem aktywności.

Protokół komunikacyjny Inter Blockchain Communication (IBC), który jest podstawą ekosystemu Cosmos, odnotował wzrost aktywności w ciągu ostatniego miesiąca w postaci ponad jednego miliona zarejestrowanych transferów.

Cosmos uruchomił IBC w marcu tego roku. Sieć umożliwiła tym samym procesowanie aktywności charakterystycznych dla zdecentralizowanych finansów między łańcuchami i interoperacyjne transfery tokenów. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Cosmos znacząco się rozrósł, wprowadzając do ekosystemu kolejne projekty i łańcuchy bloków.

Jednymi z bardziej godnych uwagi projektów działających aktualnie na protokole Cosmos to Terra, Band, Kava i Chaosnet THORchain.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji eksplorator IBC pokazuje, że w ciągu ostatnich 30 dni dokonano 1 082 734 transferów, w tym 56 206 w ciągu ostatnich 24 godzin.

cosmos transfery
źródło: link

Wypada podkreślić, że Cosmos to tylko jedna z wielu sieci działających na protokole IBC.

Za lwią częścią transferów protokołu IBC (44% całości) stoi zautomatyzowany animator rynku Osmosis, przy czym w samej sieci Cosmos odnotował on 307 855 transferów, czyli 29% całości IBC w ciągu ostatnich 30 dni.

Standard IBC zapewnia bezpieczną metodę wymiany danych między niezależnymi łańcuchami bloków przy jednoczesnym skalowaniu poprzez sharding, jak również łańcuchy boczne dla różnych aplikacji.

Kolejne kroki w rozwoju Cosmos

Cosmos pracuje również nad technologią skalowania, aby umożliwić deweloperom tworzenie blockchainów, które można wdrażać jako klastry w strefach IBC. W tweecie z 6 października wyjaśniono, że technologia skalowania o nazwie Optimint będzie „wstępnym zamiennikiem” dla obecnej struktury Tendermint:

Cena natywnego aktywa Cosmos, ATOM, spadła w ciągu ostatnich 24 godzin o blisko 11%, osiągając wartość 33,59 USD. Nie przeszkadza to jednak ATOM w utrzymaniu solidnego, 30% wzrostu w perspektywie ostatnich 30 dni. Od rekordu ceny z 20 września (44,42 USD), ATOM dzieli 23,3%

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze