Czy Twitter spopularyzuje BTC?

Chociaż CEO Twittera Jack Dorsey nie stworzył żadnej kryptowaluty, ani nie prowadzi giełdy, od lat uważany jest za jedną z kluczowych osób w branży.

Jeden z jego ostatnich wpisów na Twitterze może przyczynić się do ogromnego wzrostu zainteresowania bitcoinem ze strony osób, które do tej pory nie korzystały z kryptowalut.

Portfel BTC powiązany z kontem na Twitterze

Przedsiębiorca co jakiś czas zamieszcza wiadomości potwierdzające jego wiarę w BTC oraz kwestionujące sens korzystania z innych kryptowalut. Ostatnio nawet Jack Dorsey zabrał głos w temacie krypto podatków i trzeba przyznać, że była to jedna z najsensowniejszych wypowiedzi.

Teraz natomiast CEO Twittera odpowiedział na wpis jednego z użytkowników w sposób, który można uznać za zapowiedź ogromnych zmian. Po tym, jak internauta Brandon Jacoby (@JacobyBrandon) zasugerował, że każde konto na Twitterze powinno mieć portfel do przechowywania NFT:

„Every account on Twitter should have a wallet address for storing NFTs”.

Jack Dorsey przyznał, że istnieje możliwość wprowadzenia funkcji, dzięki której wszystkie konta na Twitterze mogłyby być połączone z portfelem Lighting Network.

„Every account on Twitter being able to link to a Lightning wallet however…”.

Kiedy nastąpi połączenie Twittera z BTC

Nie jest to oczywiście oficjalna zapowiedź, więc może się okazać, że w najbliższym czasie na Twitterze nie pojawi się taka opcja. Z drugiej strony jakiś czas temu Dorsey zamieścił wiadomości, w których podzielił się przemyśleniami na temat tego, jak powinien wyglądać idealny portfel bitcoin (Czy Square wypuści portfel sprzętowy?), a już po kilku tygodniach okazało się, że jego druga firma (Square) rzeczywiście zaczyna pracę nad takim urządzeniem (Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square).

Istnieje więc duża szansa, że tym razem będzie podobnie, zwłaszcza że już pod koniec lipca Jack Dorsey uznał BTC za jedną z kluczowych rzeczy dla przyszłości popularnego serwisu (Czy Twitter potrzebuje BTC?).

Możliwość przesyłania BTC na Twitterze zdecydowanie uprościłaby cały proces i ułatwiła nowym użytkownikom wejście do świata kryptowalut.

Komentarze