Czy Twitter potrzebuje BTC?

CEO, a przy tym jeden z założycieli Twittera, Jack Dorsey zapowiedział, że bitcoin będzie jednym z kluczowych trendów dla przyszłości serwisu.

Dorsey od dłuższego czasu uważa, że BTC to przyszłość, jednak do tej pory nie wiązał kryptowaluty z Twitterem. Nawet podczas konferencji „The B Word„, gdy Elon Musk zapytał go o możliwość wprowadzenia opcji opłacania bitconem reklam na Twitterze, Jack Dorsey udzielił wymijającej odpowiedzi.

Integracja Twittera i BTC

Wychodzi więc na to, że Jack Dorsey prawdopodobnie nie chciał od razu odkrywać wszystkich kart (wspomniana rozmowa miała miejsce zaledwie dwa dni temu). W końcu trudno uwierzyć, że plan zintegrowania tak dużego serwisu społecznościowego z najpopularniejszą kryptowalutą został przygotowany z dnia na dzień.

Nowe funkcje na Twitterze

Dorsey przyznał, że dzięki zintegrowaniu BTC z jego platformą mogłyby zostać udostępnione nowe funkcje, czego przykładem są subskrypcje, Twitter Tip Jar oraz Super Follows.

Zapowiedź zintegrowania BTC z Twitterem ma mocne podstawy, ponieważ CEO firmy nazwał kryptowalutę istotnym elementem dla przyszłości firmy podczas omawiania wyników finansowych za ostatnie miesiące.

Bitcoin to nie tylko kryptowaluta

Dorsey tłumaczył inwestorom, że innowacje związane BTC są czymś więcej niż tylko kryptowalutą, którą można mieć na własność. Oprócz bitcona, na przyszłość Twittera wpłyną również sztuczna inteligencja i decentralizacja. Nawiązał również do działań Facebooka, który jest zaangażowany w kryptowaluty (Libra zmienia nazwę na Diem | Premiera stablecoina już w 2021 roku). W przeciwieństwie jednak do koncernu kierowanego przez Zuckerberga Twitter skorzysta z otwartego standardu, który jest natywny dla internetu. W związku z tym docelowo skupi się na bitcoinie:

“There’s an obvious need for this and appreciation for it. And I think that an open standard that’s native to the internet is the right way to go, which is why my focus and our focus eventually will be on Bitcoin”.

Zainteresowanie Dorseya bitcoinem widać również po planach opracowania nowoczesnego portfela BTC. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square.

Komentarze