Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square

Szef działu hardware w Square Jesse Dorogusker potwierdza plany zbudowania nowego portfela sprzętowego.

W wiadomości zamieszczonej na Twitterze podtrzymał również chęć prowadzenia dialogu ze społecznością, co kilka tygodniu temu zapoczątkował Jack Dorsey.

Square stworzy portfel BTC

O planach Square związanych ze stworzeniem nowego portfela informowaliśmy na początku czerwca w artykule Czy Square wypuści portfel sprzętowy? Od samego początku CEO Square Jack Dorsey chciał, aby internauci zgłaszali swoje pomysły. Nowy portfel ma być prostszy w obsłudze i bezpieczny.

Oprócz potwierdzenia planów zbudowania portfela i oprogramowania, które ułatwią bitcoinowi wejście do mainstreamu, Jesse Dorogusker przyznał, że dotychczasowe zaangażowanie społeczności było bardzo inspirujące i niesamowite:

„We have decided to build a hardware wallet and service to make bitcoin custody more mainstream. We’ll continue to ask and answer questions in the open. This community’s response to our thread about this project has been awesome – encouraging, generous, collaborative, & inspiring.”

Wszystkie plany związane z tworzeniem nowego produktu będą na bieżąco omawiane ze społecznością. Dzięki temu każdy, kto ma pomysł na to, jaki powinien być idealny portfel sprzętowy do przechowywania BTC, może się nim łatwo podzielić na Twitterze. Jack Dorsey wciąż zastanawia się nad tym, jaki powinien być idealny kompromis pomiędzy bezpieczeństwem a komfortem użytkowania. W dodatku zachęca społeczność do publikowania pomysłów na to, w jaki sposób dane na portfelu powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem, utratą oraz kradzieżą.

Square dołączy do producentów portfeli sprzętowych

Wejście nowego gracza na dość hermetyczny rynek portfeli sprzętowych (w praktyce liczą się tylko rozwiązania dwóch producentów: Trezor vs. Ledger | Porównanie portfeli kryptowalut) to dobra wiadomość dla rynku. Jest to istotne szczególnie w momencie, gdy zdaniem niektórych inwestorów w najbliższym czasie ma co oczekiwać większych wzrostów.

W dodatku miliarder Jack Dorsey nie musi tak naprawdę zarobić na portfelu sprzętowym, więc istnieje szansa, że rzeczywiście chce stworzyć przyjazny dla użytkowników sprzęt, który ułatwi im rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.

Kup porfel sprzętowy

Jeżeli jeszcze nie jesteście posiadaczami portfela sprzętowego i nadal trzymacie swoje środki na giełdzie, to jest to najwyższy czas, aby zabezpieczyć wasze aktywa. Portfele sprzętowe od najbardziej renomowanych firm możecie nabyć poprzez sklep FlyingAtom, który oferuje bogatą gamę różnych portfeli. FlyingAtom jest oficjalnym dystrybutorem portfeli sprzętowych Trezor i Ledger w Polsce.

Komentarze