Nauczanie o kryptowalutach w szkołach

2 276

Przestarzały system nauczania to problem, który występuje nie tylko w Polsce. Uczniowie, zamiast uczyć się podstaw finansów i innych przydatnych rzeczy tracą dziesiątki godzin na przyswajanie bezwartościowych informacji.

Pomysł na rozwiązanie tego problemu ma nowy burmistrz Nowego Jorku, który zdążył już zyskać sympatię zwolenników kryptowalut.

Czy Bitcoin trafi do szkół?

Eric Adams od samego początku przyznawał, że interesują go cyfrowe waluty i chce, aby Nowy Jork był postrzegany jako miasto przyjazne dla osób korzystających z kryptowalut. Teraz dodał do tego potrzebę rozszerzenia programu nauczania o kryptowaluty oraz technologię blockchain.

Według burmistrza wiele młodych osób nie wiedziało, czym tak naprawdę są wspominane przez niego blockchain i Bitcoin. Osoby te miały zatrzymywać Adamsa i prosić o wyjaśnienie.

„When I talked about blockchain and Bitcoins, young people on street stopped and asked me, ‘What is that?”

Przyjmując, że kryptowaluty zostaną z nami na dłużej, a branża zdecentralizowanych finansów znajduje się dopiero na początkowym etapie rozwoju (zobacz również: Ethereum kluczowym elementem rynku kryptowalut), wprowadzenie zajęć, dzięki którym uczniowie mogliby lepiej zrozumieć działanie sieci blockchain oraz najważniejsze zalety Bitcoina i innych popularnych kryptowalut można uznać za bardzo dobry pomysł.

Uczenie podstaw finansów jest niezwykle ważne

Przy okazji warto byłoby skupić się na bardziej „przyziemnych” sprawach, jak chociażby unikaniu pożyczek oraz odpowiedzialnym korzystaniu z kart kredytowych, z czym niestety ma problem wiele osób wchodzących w dorosłość i zyskujących możliwość łatwego pożyczania pieniędzy. Bardzo często padają one ofiarą firm, które kuszą darmowymi pieniędzmi, a jednocześnie w żaden sposób nie weryfikują, czy młoda osoba będzie mogła je później spłacić.

Nauka o kryptowalutach i wynagrodzenie w Bitcoinie

Propozycje wprowadzenia nauczania o kryptowalutach można uznać za kolejną probitcoinową wypowiedź prezydenta Nowego Jorku. Na początku miesiąca informowaliśmy, że Eric Adams chce otrzymać trzy wypłaty w Bitcoinie. Deklaracja ta była odpowiedzią na podobne działania ze strony burmistrza Miami.

Co sądzisz o wprowadzeniu do szkół nauki o kryptowalutach?

Komentarze