CEO Apple Tim Cook posiada Bitcoiny

2 906

Wiele osób oczekuje, że prędzej czy później Apple pójdzie śladami Tesli i publicznie ogłosi zakup BTC. Chociaż jak na razie nic nie wskazuje na oficjalne potwierdzenie takich informacji, to CEO popularnej firmy przyznał, że posiada Bitcoiny.

W dodatku Tim Cook nie kupił ich pod wpływem impulsu, a inwestycję poprzedził dokładnym zgłębieniem tematu.

Czy Tim Cook ma Bitcoiny?

Pytanie o to, czy obecny CEO Apple ma w swoim portfelu Bitcoiny zostało dzisiaj zadane podczas konferencji DealBook. W przeciwieństwie do wielu znanych osób, które w takiej sytuacji starają się udzielić wymijającej odpowiedzi, Cook po prostu potwierdził, że zainwestował w BTC i uważa taką dywersyfikację portfela za rozsądną.

“I do. I think it’s reasonable to own it as part of a diversified portfolio”.

Tim Cook jest hodlerem BTC, ale nie doradza innym inwestorom

Jednocześnie CEO Apple doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak jego słowa mogą wpłynąć na rynek i decyzje wielu inwestorów, dlatego od razu podkreślił, że nie należy tego traktować jako porady inwestycyjnej.

“I’m not giving anyone investment advice by the way”.

Obecnie nie brakuje inwestorów, którzy w ostatnich latach zdecydowali się ulokować część kapitału w kryptowalutach (przykładem może być Mike Novogratz, o którym pisaliśmy już w 2017 roku w artykule: Miliarder ujawnia, że 10% jego majątku jest w Bitcoinach).

Zakup Bitcoinów przez Tima Cooka potwierdza teorię Anthony’ego Scaramucciego, który uważa, że każdy, kto dobrze pozna najpopularniejszą kryptowalutę, ostatecznie zainwestuje w nią pieniądze (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy zrozumienie Bitcoina zawsze przekłada się na inwestycje?).

Chociaż CEO Apple nie potwierdził, że ma bycze nastawienie wobec Bitcoina, to jednocześnie określił go jako obiekt swoich zainteresowań. Podkreślenie sformułowania „osobiste zainteresowania” jest o tyle istotne, że chociaż Cook prywatnie hodluje BTC, to nie uważa, aby miało to wpłynąć na ewentualny zakup Bitcoinów przez zarządzaną przez niego firmę. Według Cooka ludzie nie kupują akcji Apple po to, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty.

„I wouldn’t go invest in crypto, not because I wouldn’t invest my own money, but because I don’t think people buy Apple stock to get exposure to crypto”.

Co sądzisz na temat wypowiedzi CEO Apple? Czy inwestorzy kupujący akcje Apple rzeczywiście nie są zainteresowani kryptowalutami?

Komentarze