Miliarder ujawnia, że 10% jego majątku jest w Bitcoinach

Miliarder Mike Novogratz, będący do niedawna menedżerem w Fortress Investment Group, ujawnił iż 10% jego aktywów ulokowane jest w Bitcoinie i Ethereum. Twierdzi, że Bitcoin szybko osiągnie wartość 2000$ i równocześnie przestrzega przed bańką, która prawie na pewno nastąpi.

W 2008r. magazyn Forbes umieścił Mike`a Novogratza na 962 miejscu najbogatszych ludzi na świecie, którzy równocześnie posiadają majątek wyceniany na więcej niż miliard dolarów. O dywersyfikacji swojego portfela poinformował w trakcie odbywającego się w Nowym Jorku forum Harvard Business School of Club. Miliarder nie zdradził jednak ile dokładnie kryptowalut posiada.

10% moich aktywów ulokowanych jest w przestrzeni kryptowalut. To najlepsza inwestycja mojego życia. Zainwestuj choć trochę pieniędzy w Bitcoina, następnie wróć po paru latach, a zobaczysz, że ta niewielka kwota będzie warta bardzo dużo.

– powiedział Novogratz

Miliarder przewidywał szybki wzrost ceny Bitcoina w październiku 2013r. Jak sam przyznał ludzie śmiali się wtedy z niego, a zaledwie miesiąc później Bitcoin wzrósł ze 150$ do ok. 1200$. Dalej uważa, że Bitcoin ma potencjał nie tylko do wzrostu, ale też do rozwoju. Przede wszystkim jako system płatności w krajach rozwijających się, gdzie nie ma zbyt rozbudowanej infrastruktury finansowej.

Mike Novogratz twierdzi, że niedługo Bitcoin osiągnie stabilną wartość 2000$. Ostrzegł jednak również przed niebezpieczeństwem bańki, która najprawdopodobniej się wydarzy. Najlepszym sposobem, aby się przed nią uchronić jest, wg miliardera, dywersyfikacja portfela pomiędzy różne kryptowaluty. Z tego powodu zainteresował się również Ethereum. Przyznał, że rozpoczął inwestycję w tę platformę, gdy ta była jeszcze wyceniania na 1$. Obecnie cena Ethereum wynosi ok.50$.

 

MW.

Komentarze