1,6 miliona osób czeka na portfel aplikacji Robinhood

3 700

Wystarczył zaledwie miesiąc, aby ilość osób oczekujących na portfel kryptowalut zapowiedziany przez aplikację Robinhood zwiększyła się o ponad 600 milionów.

Według najnowszych informacji przekazanych przez COO firmy Christine Brown lista oczekujących przekroczyła już 1,6 miliona użytkowników.

Robinhood zarabia na kryptowalutach

Oznacza to ponad 60% wzrost od 22 października, kiedy to po raz pierwszy opisywaliśmy olbrzymie zainteresowanie portfelem Robinhood. Potwierdza to, jak ważnym sektorem stały się dla aplikacji kryptowaluty. Dodatkowo dzięki wprowadzeniu portfela inwestorzy będą mogli w końcu zyskać kontrolę nad swoimi cyfrowymi aktywami. Na razie mogą jedynie kupić i sprzedać kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji Robinhood, ale nie mogą nimi zapłacić w sklepie lub wysłać znajomym.

Co z wprowadzeniem Shiba Inu do oferty aplikacji Robinhood?

Pomimo licznych petycji podpisywanych przez użytkowników aplikacji domagających się wprowadzenie nowego meme coina, Robinhood na razie bez Shiba Inu (SHIB) i w najbliższym czasie nic się w tej kwestii nie zmieni. Według Christine Brown priorytetem dla firmy jest obecnie zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, a nie uzyskanie krótkoterminowego zysku wynikającego z wprowadzenia SHIB.

Brak zainteresowania kolejnym meme coinem COO Robinhood tłumaczy przede wszystkim inną strategią, która odróżnia firmę od konkurencji starającej się zaoferować jak najwięcej aktywów.

“Our strategy is different than a lot of the other players out there who are racing to list as many assets as possible right now”.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, aplikacja rzeczywiście ma jeszcze wiele do zrobienia. Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że Robinhood zhakowany | Wyciekły dane 7 milionów użytkowników. Wiadomość o wycieku pojawiła się na oficjalnym blogu firmy. Zgodnie z jej treścią hakerzy przejęli około 5 milionów adresów mailowych oraz 2 miliony imion i nazwisk użytkowników.

Jednocześnie Brown doceniła zaangażowanie użytkowników, którzy tak licznie informują o swoich oczekiwaniach wobec aplikacji: jedną z moim ulubionych rzeczy jest obserwowanie zaangażowanych społeczności związanych z kryptowalutami, które dają znać, czego w danym momencie chcą.

“One of my favorite things is seeing the community around these coins really engage with us and let us know what they want”.

Komentarze