Olbrzymie zainteresowanie portfelem Robinhood

6 379

Kilka tygodniu temu opisywaliśmy plany twórców aplikacji Robinhood związane z wprowadzeniem portfela kryptowalut. Od tego czasu na listę oczekujących zapisało się już ponad milion osób.

To pokazuje, że pomimo bezproblemowego dostępu do świetnych rozwiązań sprzętowych typu Ledger i Trezor, nowy portfel-aplikacja może okazać się ogromnym sukcesem. Dodatkowo pozwoli użytkownikom zyskać w końcu dostęp do kryptowalut kupowanych przez aplikację.

Milion osób czeka na portfel Robinhood

O przekroczeniu bariery miliona oczekujących użytkowników poinformował CEO Robinhood Vlad Tenev. Przy okazji wyraził zadowolenie z tego, jak duży postęp w sektorze kryptowalut poczyniła ostatnimi czasy zarządzana przez niego firma.

Konieczność rozpoczęcia prac nad portfelem kryptowalut Tenev tłumaczy w następujący sposób: wiele osób prosiło nas o możliwość wysyłania i otrzymywania kryptowalut oraz przesyłania ich na portfele sprzętowe. Obecnie lista oczekujących na portfel kryptowalut obejmuje ponad milion osób, co jest bardzo ekscytujące.

„A lot of people have been asking us for the ability to send and receive cryptocurrencies, transfer them to hardware wallets, transfer them onto the platform to consolidate. And you know, the crypto wallets waitlist is well over a million people now, which is very exciting”.

Użytkownicy aplikacji Robinhood chcą mieć dostęp do swoich kryptowalut

Robinhood przyciągnął wielu inwestorów, ponieważ jest prosty w obsłudze i pozwala łatwo handlować popularnymi kryptowalutami. Problem w tym, że można je sprzedawać tylko do dolara. Przeprowadzenie takiej transakcji jest niezbędne, aby można było wypłacić środki z aplikacji, ponieważ Robinhood nie pozwala przesyłać kryptowalut.

Wiele osób narzekało na takie ograniczenie, co doprowadziło do tego, że pod koniec września oficjalnie zapowiedziano portfel kryptowalut w aplikacji Robinhood. Słowa CEO firmy Vlada Teneva potwierdzają, że wraz z uruchomieniem portfela będzie można w końcu w pełni korzystać ze zgromadzonych kryptowalut: niezależnie od tego, w jakim miejscu świata jesteś, czy są to Stany Zjednoczone, czy przebywasz za granicą, możesz użyć portfela do przesyłania kryptowalut na portfele innych osób.

„So, you know, regardless of where you are in the world whether you’re in the U.S. or overseas, you can have a wallet, you can send people cryptocurrencies from that wallet to their wallet”.

Komentarze