Portfel kryptowalut w aplikacji Robinhood

2 447

Popularna aplikacja Robinhood planuje wprowadzić w tym roku funkcję portfela, co przełoży się na możliwość przechowywania kryptowalut. Firma nie ujawniła, jakie kryptowaluty będzie można trzymać na nowym portfelu, ale można podejrzewać, że będą to między innymi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) oraz Dogecoin (DOGE).

Są to jedne z tych kryptowalut, którymi użytkownicy aplikacji Robinhood mogą obecnie handlować bez konieczności płacenia prowizji.

Robinhood zapowiada portfel kryptowalut

Informacja o planach wprowadzenia nowej funkcji pojawiła się na oficjalnym blogu Robinhood. Portfel ma być prosty w obsłudze i bezpieczny, a przy tym zapewniać dostęp do tanich transakcji. Chociaż najbezpieczniejszym rozwiązaniem są portfele sprzętowe, o których pisaliśmy między innymi w poniższych artykułach:

zapowiedź dodania portfela do aplikacji Robinhood pokazuje, że coraz więcej osób interesuje się kryptowalutami. Do tej pory użytkownicy aplikacji mogli jedynie zarabiać na wzrostach zakupionych przez Robinhood kryptowalut, ale nie mogli ich w żaden sposób przesłać na inny adres (na przykład w celu skorzystania z giełdy kryptowalut lub opłacenia zakupów). Pomimo tych ograniczeń, wprowadzona w ubiegłym roku możliwość handlowania kryptowalutami przyniosła firmie 5 milionów dolarów. W drugim kwartale bieżącego roku aż 41% przychodu firmy pochodziło z handlu popularnymi kryptowalutami (Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin).

Nic więc dziwnego, że firma chce rozszerzać zakres swoich usług związanych z kryptowalutami. Wprowadzenie portfela kryptowalut może zachęcić użytkowników do częstszego korzystania z oferty aplikacji Robinhood, a także do tego, aby zdeponowali tu swoje kryptowaluty kupione w kantorach lub na giełdach.

Czy portfel od Robinhood będzie bezpieczny?

Firma chce wprowadzić weryfikację telefoniczną oraz e-mail, a także planuje weryfikować tożsamość osób, które będą zainteresowane korzystaniem z portfela kryptowalut. Pytanie tylko, czy zwolennicy kryptowalut (którzy często najbardziej cenią sobie prywatność) będą chcieli podawać tego typu dane, aby móc skorzystać z portfela przygotowanego przez Robinhood…

Jeżeli jeszcze nie jesteście posiadaczami portfela sprzętowego i nadal trzymacie swoje środki na giełdzie lub portfelach mobilnych, to jest to najwyższy czas, aby zabezpieczyć wasze aktywa. Portfele sprzętowe od najbardziej renomowanych firm możecie nabyć poprzez sklep FlyingAtom, który oferuje bogatą gamę różnych portfeli. FlyingAtom jest oficjalnym dystrybutorem portfeli sprzętowych Trezor i Ledger w Polsce.

Komentarze