Jak nie stracić swoich krypto milionów? Czyli o portfelach sprzętowych.

Ostatnie tygodnie na rynku kryptowalut to mocne wzrosty wyceny wszystkich coinów i tokenów. Wraz z rosnącymi wartościami naszych portfeli inwestycyjnych, warto zabezpieczyć swój kapitał. A najlepszym narzędziem do tego są właśnie portfele sprzętowe.

Dlaczego właśnie takie?

Portfel sprzętowy to urządzenie, który każdy poważnie traktujący swoje inwestycje krypto inwestor powinien mieć. Dlatego, że portfele sprzętowe są jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut. Przy podpisywaniu transakcji nasze klucze prywatne nigdy nie opuszczają portfela sprzętowego. Nawet jeśli podłączamy go do komputera, to transakcja jest wysyłana z komputera na portfel, tam podpisywana i następnie wysyłana z powrotem do komputera. Coraz więcej portfeli jest wyposażone także w ekrany OLED do wyświetlania i weryfikowania ważnych szczegółów w tym możliwość przywrócenia naszego klucza prywatnego za pomocą tzw. SEED-ów.

(Nie)bezpieczny?

Z racji tego, że portfele sprzętowe są bezpieczną formą przechowywanie kryptowalut, potencjalni hackerzy stają na głowie, aby zaatakować nie same portfele ale ich użytkowników. Jak to zwykle bywa, czynnik ludzki najczęściej zawodzi. 2 tygodnie temu informowaliśmy Was o nowej kampanii pishingowej, której celem stali się użytkownicy portfeli Ledger.

Kompendium wiedzy

Na naszym portalu niejednokrotnie opisywaliśmy różne koncepty portfeli sprzętowych jak i ich wady oraz zalety. W poniższym wpisie znajdziecie prawdziwe kompendium wiedzy na ten temat. Nie tylko opisano tam różne typy portfeli (min. papierowy, desktopowy czy właśnie sprzętowy) ale także omówiono różne ich typy wraz z przykładami. We artykule poruszono także bardzo ważne zasady bezpieczeństwa, które zawsze warto sobie odświeżyć:

Gdzie się zaopatrzyć?

Jedną z możliwości zaopatrzenia się w portfele sprzętowe jest sklep firmy FlyingAtom, która w swojej ofercie posiada bogatą gamę produktów od różnych producentów. Znajdziecie tam takie marki jak Ledger Nano, Trezor, Archos, Secux czy Hodler.

Pełna lista produktów jest dostępna tutaj.

Finansowy Krytyk

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze