Robinhood na razie bez Shiba Inu (SHIB)

5 599

Wbrew oczekiwaniom zwolenników popularnego ostatnimi czasy meme coina, użytkownicy aplikacji Robinhood nie będą mogli na razie handlować Shiba Inu (SHIB).

Niepotwierdzona informacja, która została zamieszczona dzisiaj na twitterowym koncie First Squawk, przełożyła się jednak na chwilowy wzrost kursu.

Kurs Shiba Inu rośnie o 8%

Zamieszczona na koncie (@FirstSquawk) wiadomość o treści Robinhood chce wprowadzić Shiba Inu do swojej platformy, wystarczyła, aby kurs meme coina wzrósł o 8%.

„ROBINHOOD SAID TO LIST SHIBA INU TO ITS PLATFORMS: SOURCE”

Szybko jednak okazało się, że popularna aplikacja nie ma na razie takich planów, a rynek zareagował na fake newsa. Podobna sytuacja miała miejsce we wrześniu, kiedy to odnotowano nagły wzrost kursu LTC dzięki nieprawdziwej informacji.

Fałszywa wiadomość wciąż jest dostępna na koncie First Squawk i cieszy się dużą popularnością wśród internautów. Warto zwrócić uwagę na to, że o ile pozostałe tweety mają od kilku do kilkuset polubień i udostępnień, to wiadomość związana z Shiba Inu (SHIB) w ciągu zaledwie dwóch godzin została podana dalej prawie 1 000 razy i polubiło ją ponad 1900 osób.

Użytkownicy aplikacji Robinhood chcą inwestować w Shiba Inu

O tym, że inwestorzy korzystający z aplikacji Robinhood chcą zyskać dostęp do handlu kolejnym meme coinem, wiadomo już od dawna. W serwisie z petycjami online Change widnieje nawet „uprzejma prośba o wprowadzenie coina Shiba Inu” (Kindly request of Robinhood to list Shiba Inu coin!), której twórcy chcą zebrać 300 000 głosów. Na razie udało im się zebrać 262 625 podpisów i co chwilę dołączają do nich kolejne osoby.

Co warto wiedzieć o Shiba Inu?

Oprócz fałszywej wiadomości, na kurs meme coina wpłynął dzisiaj również popularny miliarder (Elon Musk pchnął kurs Shiba Inu o 15% w górę). Tym, co wyróżnia SHIB na tle innych podobnych coinów, jest wprowadzenie NFT od Shiba Inu, czyli weź psa na smycz.

W momencie pisania artykułu kurs SHIB wynosi 0,00002893 USD.

Komentarze