Elon Musk pchnął kurs Shiba Inu o 15% w górę

3 857

Elon Musk opublikował tweeta, który społeczność zinterpretowała jako kolejny sygnał wzrostowy dla Shiba Inu.

Musk wysyła cenę SHIB o 15% w górę

Po raz kolejny szef Tesli i SpaceX, ekscentryczny miliarder Elon Musk pokazał, że nadal posiada moc pompowania aktywów cyfrowych.

Przedsiębiorca opublikował dziś tweeta, w którym widać zwierzę przypominające psa, które trzyma w łapach rakietę. Zdaniem większość komentujących chodziło tu o psa rasy Shiba Inu będącego wizytówką DOGE i SHIB, aczkolwiek równie dobrze może być powiązane Floki, Kishu czy ogólną, coraz szerszą paletą meme – tokenów.

Niektórzy członkowie społeczności publikowali w komentarzach wykresy SHIB, wskazując, że aktywo wzrosło na skutek tweeta Muska o ponad 10 procent. Ogólnie rzecz biorąc, wymiar wzrostu odnotowany w okolicach wspomnianej publikacji opiewał na 15%.

Moneta osiągnęła dziś poziom 0,00002885 USD.

shiba inu wykres
źródło: link

Masowe transfery wielorybów podnoszą cenę SHIB

Zespół analityczny Santiment podał informację o niedawnym wzroście liczby transakcji SHIB o wartości 100 000 USD. Eksperci stwierdzili, że gdy te duże transfery mają miejsce, cena aktywa zwykle rośnie.

Etherscan pokazuje wiele dużych transferów tokena Shiba Inu. Wiele z nich opiewało nawet na ponad 100 milionów monet. Kilka transferów dotyczyło po około 86 miliardów SHIB.

Warto pamiętać, że poprzedni niedawny wzrost cen Shiba Inu był również napędzany dużymi transferami SHIB dokonywanymi przez wieloryby. Jeden z nich kupił 6 bilionów SHIB jednym transferem, a następnie dodał do swojego portfela kolejne 276 miliardów tokenów.

Petycja o listing SHIB na Robinhood liczy już prawie 300 000 podpisów

Petycja społeczności o wciągnięcie SHIB na platformę RobinHood zbliżyła się do celu, jakim jest 300 000 podpisów. W chwili przygotowywania niniejszej publikacji petycję podpisało 259 045 osób.

robinhood shiba inu
źródło: link

W zeszłym tygodniu SHIB zainicjował notowania na najstarszej indyjskiej giełdzie kryptowalut ZebPay. Plany odnośnie rozpoczęcia listingu monety ogłosiła również największa turecka giełda BtcTurk.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze