Wszedłeś w DOGE wyłącznie przez wzgląd na tweety Elona Muska? LOL

14 162

Elon Musk zdaje się mieć niezły ubaw z tych, którzy inwestowali w DOGE bez samodzielnego researchu, wyłącznie przez wzgląd na publikowane przez niego tweety. Szef Tesli nie przestaje robić sobie żartów nawet w obliczu domniemanych gróźb ze strony przedstawicieli grupy Anonymous.

Anonymous grożą Muskowi

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, pojawił się rzekomo na celowniku Anonymous po tym, jak zamienił rynek kryptowalut w swoją osobistą zabawkę. Trudno wyrokować, czy to ci sami Anonymous z 2011 roku, czy zupełnie nowa grupa. Tak czy inaczej pozostają oni bezproblemowo rozpoznawalni aż do dziś.

W wiadomości z 5 czerwca, grupa oskarżyła miliardera o to, że swoim tweetami doprowadza do niszczenia życia wielu ludzi:

Opisując przedsiębiorcę jako szukającego uwagi „bogatego narcystycznego gościa”, haktywiści stwierdzili, że nigdy nie będzie w stanie zrozumieć trudnej sytuacji zwykłych, ciężko pracujących ludzi, ponieważ urodził się w bogactwie epoki apartheidu. Grupa hakerska zakończyła swoją wiadomość czymś, co wydawało się być groźbą:

„Możesz myśleć, że jesteś najmądrzejszą osobą w pokoju, ale teraz spotkałeś swojego partnera. Jesteśmy anonimowi! Jesteśmy legionem. Spodziewaj się nas.”

YourAnonNews zaprzeczył, że był zaangażowany w tworzenie filmu, ale YourAnonCentral twierdzi, że stoją za tym Anonymous. Nie jest do końca jasne, czy niesławna grupa jest rzeczywiście powiązana z groźbami pod adresem Muska.

Kim są Anonymous?

Ruch Anonymous – kojarzony z maskami Guya Fawkesa – znalazł się na szczycie rankingu najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time w 2012 roku.

Grupa poparła antyrządowe protesty podczas Arabskiej Wiosny, zorganizowała włamanie do HBGary, przeprowadziła ataki DDoS na PayPal, Visa i Mastercard za blokowanie płatności na WikiLeaks, włamała się na stronę internetową rządu Korei Północnej, a nawet zaatakowała Sony.

Musk opublikował tajemniczy tweet, który według niektórych może być jego odpowiedzią na domniemane ostrzeżenia ze strony Anonymous.

Wszedłeś w DOGE wyłącznie przez wzgląd na tweety Elona Muska? LOL

Pomimo powyższego, dyrektor generalny Tesli nadal wchodzi w interakcję z innymi kontami, które traktują o kryptowalutach na Twitterze.

Tym razem zareagował dwoma emotikonami „Face with Tears of Joy” na mem Pasażerowie z Chrisem Prattem i Jennifer Lawrence, który wyśmiewa posiadaczy Dogecoin, którzy inwestują w kryptowalutę memu bez przeprowadzania jakiegokolwiek, nawet podstawowego researchu.

Musk był szeroko krytykowany za napędzanie wyceny memowej monety. Wielu ludzi z pewnością weszło w rynek DOGE w dużej mierze przez wzgląd na jego tweety. Miliarder cieszy się jednak zainteresowaniem, jakie otrzymuje od swojej nowej armii fanów Dogecoina. Obecnie dziękuje swoim zwolennikom za popularyzację hashtagu #WeLoveYouElon na Twitterze.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze