MyEtherWallet pozwala użytkownikom wybijać bloki Ethereum jako NFT

1 484

MyEtherWallet (MEW) uruchomił w czwartek swoją pierwszą kolekcję tokenów niewymienialnych (NFT) o nazwie ETH Blocks, która tokenizuje poszczególne bloki Ethereum.

Czym są ETH Blocks?

Unikalne obrazy związane z ETH Blocks generowane są na podstawie danych bloku. Te NFT są dostępne wyłącznie dla użytkowników MEW za pośrednictwem strony internetowej MyEtherWallet.

ETH Blocks można wybijać wyłącznie w sieci MEW. Wcześni użytkownicy otrzymują zniżkę: pierwsze 100 bloków jest wyceniane na 0,01 ETH, następne 500 na 0,03 ETH, a za wszystkie kolejne bloki trzeba zapłacić 0,05 ETH (plus gas).

Niektóre bloki mają szczególne znaczenie dla Ethereum i nie będą dostępne do wybicia w MEW. Bloki 1–10 zostały zarezerwowane dla założycieli Ethereum – tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do jego powstania i rozwoju oraz stworzyli ekosystem, który znamy dzisiaj.

Ponadto, 13 bloków, które wyznaczają kluczowe momenty w historii Ethereum, zostanie wstępnie wybitych i wystawionych na aukcjach w dniach od 11 listopada do 11 grudnia. Dochód z aukcji zostanie przekazany trzynastu organizacjom: The Skid Row Trust, Wikipedia, The Internet Archive, Smile Train, Extra Life, Girls Who Code, Petsmart Charities, Go Red For Women, Prostate Cancer Foundation, Red Noses, Gary Sinise Foundation, Create Now oraz NPR.

Kosala Hemachandra o ETH Blocks

Redakcja jednego z zagranicznych portali o kryptowalutach rozmawiała z Kosalą Hemachandrą, szefem MEW, aby dowiedzieć się więcej o decyzji dotyczącej zainteresowania NFT i innowacji w blockchain Ethereum:

„MEW poświęca się tworzeniu historii poprzez wprowadzanie NFT, aby pomóc nowicjuszom i doświadczonym użytkownikom odkrywać Ethereum w zaufanym środowisku”.

Hemachandra wyjaśnił, że projekt ma na celu zapewnienie pełnego dostępu do wszystkiego, co ma do zaoferowania blockchain Ethereum. Ponieważ większość rynków NFT jest obecnie zbudowana na blockchainie Ethereum, powiedział, że angażowanie użytkowników Ethereum na wszystkich poziomach umiejętności poprzez umożliwienie im wybijania i posiadania unikalnych elementów samego blockchaina „ma sens”.

Zapytany o to, co uważa za czynnik wartości stojący za posiadaniem bloku ETH w formie NFT, CEO MEW powiedział :

„Niesamowitą rzeczą w ETH Blocks jest to, że mogą mieć wartość sentymentalną lub stanowić narzędzie edukacyjne. Użytkownicy [mogą] przejąć kontrolę nad blokami ETH w sposób, w jaki chcą i być tak kreatywni, jak tylko potrafią, dzięki temu, w jaki sposób je udostępniają i w którym momencie wybiją je na blockchainie”.

Hemachandra dodał, że „każdy fork i ulepszenie również mają znaczące, specjalne miejsce” w sercach zespołu MEW. Ponieważ zarówno blockchain Ethereum, jak i MyEtherWallet zostały powołane do życia w 2015 roku, szef MEW zauważył, że jego projekt postawił sobie za cel bycie w czołówce innowacji dla społeczności Ethereum:

„Wierzymy, że [Ethereum] może stać się niekwestionowanym, najlepszym blockchainem dla Web3.”

linki:

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze