Krypto Tydzień: 15 – 21 listopada 2021

4 394

Rosnące zainteresowanie wirtualnymi światami może za jakiś czas przyciągnąć na rynek kryptowalut zarówno wielu nowych inwestorów, jak i zwykłych użytkowników, którzy chcą po prostu obcować z nowymi technologiami. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku gier bazujących na blockchainie.

Oprócz tego Bitcoin prawdopodobnie szykuje się do dalszych wzrostów, podobnie jak wiele innych altcoinów. Sprawdź, z czego wynikają takie prognozy i co jeszcze ciekawego wydarzyło się w ostatnim tygodniu. Cykl Krypto Tydzień pomoże ci to zrobić w kilka minut.

W 46 tygodniu roku (15 – 21 listopada) pisaliśmy między innymi o ustawie infrastrukturalnej, zwycięzcy pierwszej aukcji Polkadot i wirtualnych ambasadach w metawersach. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Była sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton uważa kryptowaluty za zagrożenie nie tylko dla dolara, ale również dla światowej gospodarki. Brak podstawowej wiedzy widać również po tym, że izraelski bank Hapoalim zablokował wpłatę pieniędzy zarobionych na BTC.

Co dalej z kursem BTC?

Jeżeli zastanawiałeś się nad sprzedażą swoich Bitcoinów, sprawdź, co sądzą górnicy Bitcoin: Sprzedawać, czy nie sprzedawać… Oto jest pytanie! Warto również obserwować ruchy inwestorów, na których portfelach znajduje się najwięcej BTC (Bitcoin: Największa aktywność wielorybów od 2017 roku zwiastunem wzrostów?). W skrócie: Nie sprzedawaj bitcoina, jeśli nie musisz.

Według jednego z analityków na wykresie BTC/USD widać strukturę podobną do tej z końca 2020 roku, a Ten sygnał prowadził dotychczas do parabolicznych rajdów bitcoina. Również dyrektor generalny deVere przewiduje, co doprowadzi do dalszych wzrostów (Oto prawdziwy katalizator kontynuacji hossy na bitcoinie). Na dalsze wzrosty i nowych użytkowników przygotowana jest również sieć Lightning Network notuje nowe ATH w zakresie pojemności. Biorąc to wszystko pod uwagę, nie ma co się dziwić, że Bitcoin coraz bardziej gotowy na 100 000 USD.

Warto jednak mieć na uwadze, że coraz więcej wskazuje na to, że Bitcoiny z Mt. Gox trafią do poszkodowanych | Czy rynek czeka fala sprzedaży? Ostatniej korekcie na rynku kryptowalut towarzyszył Debiut ze spadkiem w tle | Futures ETF na BTC od VanEck. Jeżeli zdarzyło ci się narzekać na wysokie opłaty transakcyjne, zajrzyj do artykułu: Wieloryb wprawił w ruch ponad 15 000 BTC | Ile wyniosły opłaty?

Rynek altcoinów w pigułce

O przyszłość drugiej najpopularniejszej kryptowaluty można być spokojnym, co potwierdza między innymi Gra fraktali | Czy Ethereum zaraz wykipi? W dodatku już nawet Binance umożliwia deponowanie ETH z wykorzystaniem Arbitrum One (pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć szybkość transakcji).

Jeden z twitterowych analityków podzielił się swoimi prognozami na temat tego, Kiedy Polkadot może zaliczyć ogromny wzrost ceny? Jeżeli natomiast chodzi o długo wyczekiwane aukcje, to Acala zwycięzcą pierwszej aukcji parachain na Polkadot

Nie wszyscy radzą sobie ze spadkami, przez co w pewnym momencie Z rynku kryptowalut „wyparowało” 400 mld USD | Czy to już panika? Jak to często bywa w przypadku nagłych spadków, Ulica panikuje, a wieloryby korzystają.

W ostatnim tygodniu powód do świętowania mieli deweloperzy Binance Smart Chain: Rekord liczby dziennych transakcji. Coraz głośniej jest o LTC – jednej z najstarszych kryptowalut, która wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów (najczęściej chodzi jednak o tanie przesłanie środków pomiędzy giełdami). Niezależnie od tego pojawiła się oficjalna Karta płatnicza Litecoin.

Kącik NFT i metaverse

Do premiery Star Atlas zostało jeszcze sporo czasu, ale nie zniechęciło to graczy, którzy wierzą w projekt i chcą się dobrze przygotować do rozgrywki. Efektem ich działań była Rekordowa sprzedaż gamingowych NFT: 3 000 000 USD za statki do Star Atlas. Pojawiła się pierwsza Pożyczka pod zastaw nieruchomości w formie NFT.

Jako pierwsze państwo w historii Barbados chce otworzyć ambasady w metawersach, co ułatwi między innymi załatwianie spraw związanych z wizami. Sprawdź, Ile można zarobić podczas wydarzenia Alpha w metaversie Sandbox? Rosnące zainteresowanie metaverse chce wykorzystać popularny tygodnik: Magazyn Time będzie edukował w temacie metawersum

W poszukiwaniu gemów

Warto zapoznać się z przewidywaniami zaprezentowanymi przez Smart Contracter: Te dwa aktywa szykują się na nowe ATH, zwłaszcza że są to popularne projekty, co zmniejsza ryzyko utraty środków.

Z MetaMask korzysta już 21 000 000 użytkowników miesięcznie, a jeżeli kiedyś będzie miał miejsce airdrop, to porady, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na jego otrzymanie, znajdziesz na łamach BitHub. Poznaj również Aktywa cyfrowe o niesamowitym potencjale wzrostu.

Warto wiedzieć

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, czy warto zainteresować się kryptowalutami, takie informacje jak to, że Duża część Milenialsów i Pokolenia Z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie, powinny pomóc w ich wyeliminowaniu. Z początkiem tygodnia Joe Biden podpisał kontrowersyjną ustawę infrastrukturalną | Co to oznacza dla branży kryptowalut?

W przeciwieństwie do Jacka Dorseya, który jest wyjątkowo probitcoinowy, dyrektor finansowy Twittera jest przeciwny inwestowaniu w kryptowaluty. Warto poświęcić chwilę, aby poznać zk-STARK na Polygon | Lepiej, szybciej, bezpieczniej. Okazało się, że osoby korzystające z giełd wcale nie narzekają na obowiązkową weryfikację, co opisywaliśmy w artykule Czy użytkownikom giełd przeszkadza KYC? W mijającym tygodniu miała miejsce Aktualizacja PoA 2.o w VeChain | Czy to rzeczywiście tak duża sprawa?

Gerald Votta z Quantum Economics wzbudził zainteresowanie wypowiedzią Wiem, kim jest Satoshi Nakamoto. Nie tylko inwestorzy, ale również przestępcy są coraz bardziej zainteresowani kryptowalutami (DeCrime | Wartość środków skradzionych z protokołów DeFi wzrosła w tym roku do 10,5 mld USD). Nie trzeba jednak paść ofiarą hakerów, aby stracić swoje kryptowaluty, bo okazuje się, że nawet Połowa dostawców płynności w Uniswap v3 traci pieniądze. Na szczęście Jack Dorsey publikuje whitepaper tbDEX, co może zrewolucjonizować zdecentralizowane giełdy.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Codzienność NFT przyszłości, dowiesz się, że w przyszłości prawdopodobnie NFT staną się częścią naszego życia.

Kryptowaluty na świecie

Brytyjskiej polityk Siân Berry przeszkadzają coraz liczniejsze reklamy meme coinów. Sprawdź, Czy Londyn wprowadzi zakaz reklamowania kryptowalut? Warto również wiedzieć, że Fidelity uruchomi pierwszy kryptowalutowy fundusz powierniczy dla inwestorów instytucjonalnych w Kanadzie.

Giełdy kryptowalut mogą obecnie pozwolić sobie nawet na najdroższe reklamy, co widać między innymi po tym, że Hala sportowa LA Lakers zmieni nazwę na Crypto.com Arena.

Najpopularniejszy artykuł 46 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 46 tygodnia okazał się tekst: Perły Polkadot | 6 tokenów, które mogą uczynić Cię bogatym, który został wyświetlony ponad 40 000 razy.

Daj znać, czy najnowsza odsłona cyklu Krypto Tydzień pozwoliła ci trafić na interesujący artykuł. A może jesteś z branżą kryptowalut na bieżąco i możesz dodać coś ciekawego od siebie?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze