Karta płatnicza Litecoin

7 567

Dzięki współpracy z Visa Litecoin wprowadził kartę płatniczą, którą można płacić we wszystkich miejscach, gdzie akceptowane są karty popularnego operatora.

Użytkownicy nie muszą pamiętać o zamianie swoich LTC na fiaty, bo kryptowaluta jest automatycznie przeliczana w momencie dokonywania transakcji.

Litecoin ma oficjalną kartę płatniczą

Swój udział w stworzeniu karty Litecoin miała również firma Unbanked.

Informacja o karcie została zamieszczona na oficjalnym koncie Litecoin (@litecoin) na Twitterze: Litecoin jest akceptowany wszędzie tam, gdzie Visa. Karta Litecoin zamienia LTC w momencie dokonywania transakcji. Możesz również połączyć kartę z portfelem Litewallet.

„Litecoin is accepted anywhere VISA is.. the #Litecoin Card converts $LTC at the time of purchase. You can also connect the card with the
@Litewallet_App
#PaywithLitecoin #Hodl #SundayThoughts”

Nie jest to oczywiście pierwsza karta, dzięki której można płacić kryptowalutami bez potrzeby wcześniejszego zamieniania ich na fiaty. Tym razem jednak chodzi oficjalną kartę dedykowaną konkretnej kryptowalucie. Na razie mogą z niej korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Jak założyć kartę Litecoin?

W celu założenia karty należy zarejestrować się na stronie litecoin-card.com, a następnie zasilić konto. Podobnie jak w przypadku innych kart, konieczne jest ukończenie weryfikacji KYC. Na koniec użytkownik od razu otrzymuje wirtualną kartę Litecoin, którą może podpiąć do Apple Pay i Google Pay.

W ciągu ostatnich 7 dniu kurs LTC odnotował prawie 19% spadek, więc jak na razie wprowadzenie karty nie miało pozytywnego wpływu na cenę jednej z najstarszych kryptowalut. W momencie pisania artykułu LTC kosztuje 210 USD.

Jaka karta krypto w Polsce?

Jeżeli chcesz zyskać możliwość płacenia kryptowalutami, a jednocześnie nie masz zamiaru czekać, aż karta Litecoin będzie dostępna w Polsce, możesz zainteresować się ofertą popularnych giełd. W Polsce można używać między innymi kart Binance i Crypto. Dodatkowo w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie pojawi się karta Celsius (na razie można zapisać się na listę oczekujących, czym prawdopodobnie warto się zainteresować ze względu na obietnicę ekskluzywnych niespodzianek).

Co sądzisz o wprowadzeniu karty Litecoin? Czy w ogóle masz w swoim portfelu LTC?

Komentarze