Binance Smart Chain: Rekord liczby dziennych transakcji

4 826

Dane BscScan pokazują, że dzienna liczba transakcji na Binance Smart Chain (BSC) przekroczyła wczoraj 14 700 000.

To aktualny rekord wszech czasów dla sieci, który zdetronizował poprzednie ATH na poziomie 13,1 miliona, odnotowane 29 lipca tego roku.

Zespół Binance Smart Chain poinformował o sukcesie dziś rano na Twitterze:

Dodajmy, że w sieci utworzono wczoraj 276 446 nowych adresów, co jest znacząco lepszym wynikiem w stosunku do 111 244 nowych adresów, które utworzono 29 lipca.

Binance Smart Chain: Ponad 10 milionów transakcji dziennie w ciągu ostatnich 2 tygodni

Koordynator ekosystemu BSC, Samy Karim, porównał wskaźniki transakcji między różnymi sieciami blockchain, stwierdzając: „W ciągu ostatnich dwóch tygodni, dzienna liczba transakcji na blockchainie BSC wynosiłą średnio znacznie ponad 10 milionów. W porównaniu z innymi blockchainami, BSC szczyci się obecnie ekosystemem z największą liczbą transakcji, jakie kiedykolwiek zarejestrowano przy najniższych możliwych opłatach”.

transakcje binance smart chain

Dla porównania, sieć Ethereum odnotowała wczoraj łącznie 1,3 miliona transakcji i powstanie 134 354 nowych adresów, podczas gdy w sieci Bitcoin przeprocesowano łącznie 301 103 transakcji i utworzono 740 829 nowych adresów.

Cały czas do przodu

Binance Smart Chain został wprowadzony jako launchpad, który kultywuje rozwój innowacyjnych projektów start-upowych i zdecentralizowanych aplikacji.

Od samego początku swojego istnienia, platforma urosła do zdolności obsługi ponad 1 miliona aktywnych użytkowników dziennie na bazie ponad 900 zdecentralizowanych aplikacji. Jedną z najbardziej godnych uwagi zdecentralizowanych giełd (DEX) zbudowaną na BSC jest PancakeSwap. Całkowita wartość środków zablokowanych na PancakeSwap wynosi aktualnie ponad 18,3 miliarda dolarów:

pankaceswap
źródło: link

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła 12 października uruchomienie funduszu akceleracyjnego o wartości 1 miliarda dolarów, który ma poprawić widoczność ekosystemu Binance Smart Chain w kwitnących sektorach krypto, takich jak m.in. metaversy.

Dyrektor inwestycyjny BSC Accelerator Fund, Gwendolyn Regina, podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na ten temat:

„Fundusz rozwoju o wartości 1 miliarda dolarów zainicjował już prognozowanie wzrostu w ekosystemie BSC. Będziemy wspierać ponad 500 projektów opartych na BSC, aby wprowadzić kolejny miliard użytkowników do przestrzeni blockchain i kryptowalut.”

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze