Binance umożliwia deponowanie ETH z wykorzystaniem Arbitrum One

3 702

Użytkownicy Binance mogą deponować ETH dowolne tokeny ERC-20 sieci Ethereum używając Arbitrum.

Warstwa 2 na Binance

Giełda Binance ogłosiła dzisiaj integrację z Arbitrum One i umożliwienie deponowania ETH z Arbitrum One Layer 2.

W ogłoszeniu podkreślono, że użytkownicy Binance mogą od teraz deponować dowolny token ERC-20 z sieci Ethereum po obniżonych kosztach transakcji. Giełda poinformowała ponadto, że w najbliższej przyszłości umożliwi wypłaty ETH na Arbitrum One Network, co uczyni ją jedną z pierwszych scentralizowanych giełd z pełną obsługą warstwy 2.

Co to jest Arbitrum?

Arbitrum to Optimistic Rollup, który ma na celu pozwolić nam poczuć się dokładnie tak, jak wchodząc w interakcję z Ethereum, ale przy zdecydowanie niższym koszcie transakcji.

Arbitrum oferuje wyjątkową kombinację korzyści:

  • Bezpieczeństwo: bezpieczeństwo zakorzenione w Ethereum, gdzie każda strona jest w stanie zapewnić prawidłowe wyniki w warstwie 2
  • Kompatybilność z Ethereum: możliwość uruchamiania niezmodyfikowanych kontraktów EVM i niezmodyfikowanych transakcji Ethereum
  • Skalowalność: przeniesienie obliczeń i przechowywania kontraktów poza główny łańcuch Ethereum, co pozwala na znacznie wyższą przepustowość
  • Niskie koszty: zaprojektowany i skonstruowany w celu zminimalizowania śladu gazowego warstwy pierwszej, minimalizując koszt transakcji.

Znaczący krok naprzód

Integracja depozytów L2 ETH przez Binance jest znaczącym krokiem naprzód w czasie, gdy zdecentralizowane giełdy i cross-chainowe swapy zyskują coraz większą popularność.

Integracja funkcjonalności L2 to duży krok naprzód nie tylko dla Binance czy Ethereum. Warto zauważyć, że zbliżająca się premiera Ethereum 2.0 nie powstrzyma teraz platform warstwy drugiej przed rozwiązaniem problemu skalowalności. Technologie, takie jak rollupy czy sidechainy, będą nadal pomagać w skalowaniu Ethereum 2.0.

Podkreślmy, że korzystanie z Arbitrum nie jest pozbawione ryzyka, jako że nie jest to rozwiązanie w pełni zdecentralizowane. Niewykluczone, że nadejdzie dzień, w którym Arbitrum stanie się w pełni zdecentralizowane i zintegrowane z siecią główną Ethereum, zapewniając wszystkim płynne, tanie, szybkie i bezpieczne transakcje.

Może Cię zainteresować:

Komentarze