Dyrektor finansowy Twittera jest przeciwny inwestowaniu w kryptowaluty

1 655

Według dyrektora finansowego Twittera Neda Segala firma nie powinna w obecnej sytuacji inwestować w kryptowaluty.

Segal argumentuje to przede wszystkim dużą zmiennością cen, co utrudnia znalezienie idealnego momentu do wejścia w inwestycję.

CFO Twittera stawia na tradycyjne inwestycje

Ned Segal uważa, że taki problem nie występuje przy tradycyjnych papierach wartościowych. W wywiadzie udzielonym Wall Street Journal CFO Twittera zauważył, że jeżeli firma rzeczywiście miałaby zainwestować w kryptowaluty, wymagałoby to zmiany aktualnej polityki inwestycyjnej.

Musielibyśmy zmienić politykę inwestycyjną na taką, która dopuszcza posiadanie aktywów o bardzo zmiennej wartości.

„We would have to change our investment policy and 
choose to own assets that are more volatile”.

Stanowisko CFO Twittera wyraźnie kontrastuje z tym, co czego społeczność kryptowalut zdążył przyzwyczaić jego CEO. Jack Dorsey wielokrotnie podkreślał swoją wiarę w Bitcoina, a dodatkowo uważa, że podobnie jak decentralizacja oraz sztuczna inteligencja, najpopularniejsza kryptowaluta będzie miała istotny wpływ na przyszłość jego firmy (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Twitter potrzebuje BTC?).

We wrześniu tego roku Twitter wprowadził również aktualizację, dzięki której każdy użytkownik może łatwo nagradzać ulubionych twórców napiwkami w BTC. Jak informowaliśmy w artykule napiwki w BTC dla wszystkich użytkowników Twittera usługa powstała dzięki współpracy z firmą Strike i wykorzystuje Lightning Network. Niedawno Dorsey potwierdził plotki na temat tego, czy Square wypuści portfel sprzętowy (w tym przypadku jest on jednym z założycieli i zarazem prezesem).

Dorsey do tego stopnia wierzy w to, że Bitcoin ma kluczowe znaczenie nie tylko dla niego i jego firm, ale również dla wszystkich ludzi na świecie, że dopuszcza nawet możliwość odejścia ze swoich firm i skupieniu się na rozwijaniu BTC, o ile oczywiście będzie to konieczne.

Nie uważam, żeby było coś ważniejszego, nad czym mógłbym pracować i nie sądzę, że jest coś bardziej potrzebnego ludziom z całego świata.

„I don’t think there’s anything more important in my lifetime to work on, and I don’t think there’s anything more enabling for people around the world”.

Co sądzisz o stanowisku Neda Segala? Czy rzeczywiście Twitter nie powinien obecnie planować inwestycji w kryptowaluty?

Komentarze