Barbados chce otworzyć ambasady w metawersach

4 804

Tak samo, jak uznanie Bitcoina przez Salwador za prawny środek płatniczy było czymś niezwykle przełomowym i kluczowym dla całej branży kryptowalut, tak plany Barbadosu mogą na zawsze odmienić to, w jaki sposób ludzie postrzegają wirtualne światy.

Położone w Ameryce Środkowej wyspiarskie państwo Barbados chce ustanowić wirtualne ambasady. W tym celu nawiązano już współpracę z Decentraland.

Cyfrowy świat dla zwolenników kryptowalut

Decentraland (o którym możesz przeczytać w artykule Decentraland otwarty! | Spełnił się mokry sen kryptoentuzjastów) to obecnie jeden z najpopularniejszych wirtualnych światów. Chociaż gracze zyskali dostęp do tego świata dopiero w 2020 roku, to wystarczyło zaledwie kilkanaście miesięcy, aby wirtualne działki w Decentraland zaczęły osiągać ceny sięgające prawie miliona dolarów.

Jedna z nich została wykupiona po to, aby powstało wirtualne centrum handlowe od Boson Protocol.

Teraz popularnym światem zainteresowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego. W ostatnią niedzielę barbadoskie ministerstwo podpisało umowę z Decentraland, w której zawarto szczegóły związane z ustanowieniem cyfrowej ambasady.

Co ciekawe nie będzie to jedyne wirtualne miejsce, w którym powstanie ambasada Barbados. Ministerstwo prowadzi rozmowy między innymi z SuperWorld oraz Somnium Space.

Co zaoferują wirtualne ambasady?

Dzięki otworzeniu wirtualnych ambasad Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu Zagranicznego chce ułatwić użytkownikom załatwianie spraw związanych z wizami, a także wprowadzić możliwość teleportacji pomiędzy różnymi świtami.

Potwierdził to ambasador Barbadosu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który podkreślił, że nie chodzi o to, aby wybrać najlepsze metawersum, ale o zaoferowanie możliwości przenoszenia się przez różne światy.

„The idea is not to pick a winner – the metaverse is still very young and new,
and we want to make sure what we build 
is transferable across the metaworlds”.

Niezależnie od tego, czy ambasady będą cieszyły się popularnością wśród graczy, dzięki takim działaniom Barbados z pewnością zapisze się w historii.

Co sądzisz o otwieraniu ambasad w wirtualnych światach? Czy rzeczywiście jest to coś, czego w tym momencie potrzebują użytkownicy?

Komentarze