Wirtualne centrum handlowe od Boson Protocol

Protokół Boson przeznaczył 704 000 dolarów na stworzenie wirtualnego centrum handlowego w zbudowanej na blockchainie grze przeglądarkowej Decentraland.

Celem przyświecającym tej inwestycji jest stworzenie dużej przestrzeni handlowej, którą gracze będą mogli wykorzystywać do kupowania cyfrowych aktywów. Co ciekawe mają one być wymienialne na fizyczne dobra.

Najdroższa wirtualna działka w grze Decentraland

Ze względu na zawrotną kwotę 704 000 dolarów, była to najdroższa działka, jaką kiedykolwiek sprzedano w grze Decentraland. Boson chce na niej stworzyć miejsce dla popularnych marek, aby mogły wystawiać na sprzedaż wirtualne produkty. Nie będą to jednak niepotrzebne nikomu cyfrowe przedmioty, a niezbywalne tokeny NFT, które zapewnią nabywcy dostęp do ich rzeczywistego odpowiednika.

Dlaczego ktoś miałby korzystać z wirtualnego centrum handlowego?

Każdy z użytkowników Decentraland będzie mógł skorzystać z wirtualnego centrum handlowego po to, aby na przykład kupić nowy telefon, zegarek lub bluzę. Otrzyma wówczas token NFT (sprawdź nasz poradnik Jak zrobić NFT? Jak je sprzedawać? Jak kupować?), który następnie będzie mógł wymienić na odpowiadającą mu rzecz w prawdziwym świecie. Dzięki temu nie trzeba będzie później tracić czasu w stacjonarnym sklepie, a realizacja zamówienia ograniczy się jedynie do przesłania zakupionego tokenu i otrzymania związanego z nim przedmiotu.

Już teraz dużym zainteresowaniem cieszą się przedmioty tworzone przez graczy (najtańsza wirtualna czapka kosztuje ponad 27 dolarów). Można więc założyć, że dla popularnych marek zaoferowanie tokenów NFT, które będą wymienne na prawdziwe rzeczy, stanie się świetną reklamą.

Na czym polega gra Decentraland?

Decentraland to nie tylko gra, ale również ogromna społeczność. Można ją określić jako połączenie popularnej przed laty gry Second Life z technologią blockchain. Tym, co wyróżnia Decentraland na tle innych gier, jest to, że to użytkownicy, a nie twórcy mają istotny wpływ na rozwój wirtualnego świata. Autorzy gry przygotowali również natywną kryptowalutę MANA, którą można wykorzystać do kupowania przedmiotów i działek w wirtualnym świecie. Waluta dostępna jest na wielu popularnych giełdach kryptowalutowych (Binance, Kraken, Crypto, Huobi), a jej aktualny kurs wynosi 0,69 USD.

Więcej informacji na temat gry znajdziesz w artykule Decentraland otwarty.

Komentarze