Hala sportowa LA Lakers zmieni nazwę na Crypto.com Arena

Na skutek umowy opiewającej na 700 milionów dolarów, Staples Center – siedziba klubu NBA Los Angeles Lakers – zostanie w przyszłym miesiącu przemianowana na „Crypto.com Arena”.

Zgodnie z treścią ogłoszenia opublikowanego na blogu Crypto.com, platforma kryptowalut zawarła umowę z AEG, w myśl której zyskała prawa do nazwy areny Lakersów na najbliższe 20 lat.

Obiekt jest własnością i jest zarządzany przez AEG. To jeden z najbardziej znanych i uznanych na całym świecie obiektów sportowych i rozrywkowych. Historyczny obiekt sportowy stanie się już niebawem znany będzie pod nazwą Crypto.com Arena. Chociaż zmiana nazwy wejdzie w życie oficjalnie 25 grudnia, Crypto.com nie wprowadzi zmian w oznakowaniu obiektu do czerwca 2022 roku.

crypto.com-arena-
źródło: link

Crypto.com partnerem Lakers i Kings

Podpisanie umowy dotyczącej praw do nazwy kultowego obiektu w Los Angeles może pomóc ukształtować przyszłość kreatywnej stolicy świata sportu, muzyki i rozrywki.

Podczas gdy Staples Center jest najbardziej znany jako arena Los Angeles Lakers, jest także domem dla takich klubów jak Los Angeles Clippers, Los Angeles Sparks z WNBA i Los Angeles Kings z National Hockey League. Do spółki z nowojorskim Madison Square Garden jest jednym z najbardziej znanych miejsc rozrywki w Stanach Zjednoczonych.

Zdaje się, że nowa nazwa dwudziestotysięcznej areny odmłodzi Los Angeles i zacznie inspirować tę część fanów sportu, którzy nie mieli dotychczas z kryptowalutami zbyt wiele do czynienia.

Nie tylko Crypto.com

W marcu 2021 r., oficjalna arena drużyny Miami Heat przyjęła, na następne 19 lat, nazwę FTX Arena. Podczas meczu otwierającego sezon Miami Heat, giełda FTX rozdała wszystkim widzom w jednej z sekcji areny po 500 USD w kryptowalucie.

Wszystko wskazuje na to, że od końca bieżącego roku, kryptowalutowy marketing zawita na dobre również do LA.

Może Cię zainteresować:

Komentarze