Debiut ze spadkiem w tle | Futures ETF na BTC od VanEck

2 194

Futures ETF na BTC od VanEck zakończył pierwszy dzień z AUM w kwocie 9,6 mln USD. Premiera ETF-a odbyła się w towarzystwie spadków na rynku BTC.

Premiera ze spadkiem w tle

Premiera nowego Bitcoin Strategy ETF (XBTF) – instrumentu – który śledzi ceny kontraktów futures na bitcoiny, miała miejsce w czasie wczorajszych turbulencji na rynku, w wyniku których cena bitcoina spadła poniżej 60 000 USD po raz pierwszy od dwóch tygodni.

W tym czasie, w obrocie znalazło się 38 398 XBTF, które zakończyły sesję ceną 59,73 USD. Według VanEck, wartość aktywów w zarządzaniu (AUM) przez ETF opiewała na zamknięciu na 9,6 miliona USD.

To słodko-gorzki debiut VanEck, którego wniosek o zatwierdzenie spot ETF został w piątek odrzucony przez SEC. W uzasadnieniu swojej decyzji, regulator powołał się na utrzymujące się obawy dotyczące „oszustw i manipulacji” na rynku kryptowalut. Wniosek czekał na decyzję SEC od 2017 roku.

Podczas gdy ceny spot wiążą się z wartością aktywów w czasie rzeczywistym, kontrakty futures to umowy kupna aktywów z określonym terminem wygaśnięcia w przyszłości, czasami kilka miesięcy później, po ustalonej cenie.

Jak wygląda konkurekcja na rynku ETF futures na bitcoiny?

ETF futures na bitcoiny od VanEck ma, jak na razie, dwóch konkurentów, z którymi musi się zmierzyć.

Proshares Bitcoin Strategy ETF (BITO), pierwszy ETF futures na bitcoiny, który uzyskał zgodę SEC, zgromadził w ciągu pierwszych dwóch dni handlu rekordową wartość 1,1 miliarda dolarów. Od tego czasu utrzymuje się na stałym poziomie 1,05 miliarda dolarów. Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF), która została uruchomiona trzy dni później, zarządza około 50 milionami dolarów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze