Oto prawdziwy katalizator kontynuacji hossy na bitcoinie

20 527

Dyrektor generalny deVere podejrzewa, co stanie się katalizatorem kontynuacji rajdu byków na rynku BTC…

Od początku października bitcoin znajdował się w trendzie wzrostowym, osiągając przy tym kilka rekordów wszech czasów. Rajd nie wydaje się szybko zwalniać, a analitycy rynkowi nie wierzą, że ulegnie trwałemu spowolnieniu. Obecna trajektoria pokazuje, że na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy trend ma szansę się utrzymać.

CEO jednej z największych na świecie niezależnych grup doradztwa finansowego, podzielił się niedawno swoimi prognozami na temat obecnej hossy. Zdaniem Nigela Greena, szanse na kontynuację wzrostów ceny BTC rosną wraz ze wzrostem wskaźnika inflacji.

Szef deVere wyjaśnił, że przy przewidywanych stopach inflacji w Wielkiej Brytanii powyżej 5% i rosnących kosztach towarów pochodzących z Chin, ludzie zaczną odczuwać ból, co skłoni ich do poszukiwania lepszych zabezpieczeń przed inflacją. Jak podkreślił Green, bitcoin okazał się jak dotąd dobrym rozwiązaniem w tej kwestii.

Nigel Green: Bull Run bitcoina potrwa do 2022 r.

W niedawno opublikowanym poście na stronie internetowej deVere czytamy, co Nigel Green sądzi o przyszłości bitcoina: rajd byka nie skończy się w tym roku. CEO deVere prognozuje, że hossa zakończy się w drugim kwartale 2022 roku:

„Hossa potrwa prawdopodobnie co najmniej do początku drugiego kwartału 2022 roku, kiedy presja powinna zacząć się zmniejszać. Możemy spodziewać się, że cena bitcoina i innych głównych kryptowalut będzie kontynuowała swoją trajektorię w górę, napotykając po drodze na szereg szczytów i dołków. Rynki nigdy nie poruszają się w linii prostej […].”

Przesłanką takiej wizji przyszłości bitcoina ma być troska Greena o wykorzystanie bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją. To właśnie ona ma wg niego stanowić katalizator dla utrzymania hossy na rynku BTC.

Aktualna stopa inflacji dla Stanów Zjednoczonych wynosi 6,22%. To jedno z najwyższych wskazań od ponad dekady. Ponieważ Fed nadal drukuje pieniądze, oczekuje się, że inflacja będzie nadal rosnąć, a to sprawi, że poszukiwanie zabezpieczenia przed jej skutkami stanie się obligatoryjne dla każdego inwestora.

Może Cię zainteresować:

Komentarze