Dalsze wzrosty cen złota, najwyższa inflacja od 30 lat w USA – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 08 – 14 listopada 2021

3 887

USA opublikowało dane, z których wynika, że inflacja CPI jest na poziomie 6,2%. Złoto notuje kolejne wzrosty. Najwyższa cen spot złota w polskiej walucie. Słabnąca złotówka. Frank szwajcarski w odniesieniu do polskiej złotówki blisko swoich historycznych szczytów.

Inflacja w USA najwyższa od 30 lat

Wskaźnik CPI w Stanach Zjednoczonych w październiku wzrósł do 6,2%. Jest to najwyższa inflacja w USA od 30 lat, co pokazuje, że ekonomiści mówiący o tym, że tak wysoka inflacja to stan przejściowy, mylili się. Informacja ta spowodowała wzrost notowań dolara i rentowności obligacji, ponieważ  inwestorzy zakładają, że teraz FED będzie zmuszony do szybszego zareagowania i podniesienia stóp procentowych. Wpłynęło to również pozytywnie na cenę złota (więcej informacji poniżej).

Złoto zanotowało najwyższym kurs od czerwca

Wysoka inflacja w USA przełożyła się również na wzrost cen złota, które to przebiło pułap 1870 dolarów, a aktualnie znajduje się na poziomie 1867 dolarów. Cena złota spot w naszej walucie osiągnęła kilka dni temu 7500 zł za uncję. Tak drogo było tylko raz, w okresie 4-11 sierpnia 2020 roku.

Pogorszenie sentymentu w stosunku do polskiej waluty

W listopadzie większość analityków jest negatywnie nastawiona do polskiej złotówki, co wpływa negatywnie na jej kurs. Nasza waluta w stosunku do euro, dolara i franka słabnie. Wystarczy spojrzeć na wykres „frank szwajcarski – polski złoty” (CHF/PLN).  Aktualnie, frank szwajcarski w relacji do polskiego złotego jest blisko najwyższych poziomów, podtrzymując tym samym jego wzrost w ostatnich latach. Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach ten stan będzie się pogłębiać.

FlyingAtom Gold

FlyingAtom Gold posiada w swojej ofercie złote i srebrne sztabki oraz monety bulionowe renomowanych na całym świecie producentów. Monety i sztabki tych producentów można bez problemu sprzedasz na całym świecie ze względu na ich międzynarodową renomę i rozpoznawalność.
Sprawdź ofertę na stronie FlyingAtom.Gold.

Komentarze