Krypto Tydzień: 22 – 28 listopada 2021

2 146

Zamiast tracić czas na szukanie promocji z okazji Czarnego Piątku, w tym roku można było zalogować się na dowolną giełdę kryptowalut. Chociaż niektórzy wpadli w panikę i pozbyli się swoich aktywów, to coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że kryptowaluty to coś więcej niż wirtualne pieniądze i chwilowa moda, a Krypto Tydzień to nasz stały cykl, dzięki któremu możesz być na bieżąco ze wszystkim tym, co w branży krypto i blockchain jest naprawdę ważne.

W 47 tygodniu roku (22 – 28 listopada) pisaliśmy między innymi o czarnym koniu giełd kryptowalut, wirtualnej działce za 2,4 miliona dolarów i planach Hoskinsona. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Na szczęście ostatnie dni można uznać za bezpieczne, więc nie opisywaliśmy żadnych poważnych problemów.

Co dalej z kursem BTC?

Długoterminowi posiadacze bitcoina stoją przy swoim i nie realizują zysków, więc (przynajmniej według raportu Glassnode) na razie nie trzeba się martwić dużymi sprzedażami, co mogłoby źle wpłynąć na kurs Bitcoina. Ostatnie spadki na giełdach nie przestraszyły największych inwestorów, co potwierdziły kolejne zakupy bitcoinowego wieloryba.

Na zakupy wybrały się również banki i instytucje (Morgan Stanley kupił kolejną porcję GBTC | Grayscale czeka na ETF), a według Cathie Wood (Ark Invest): Bitcoin to więcej niż zabezpieczenie przed inflacją.

Jeżeli zastanawiasz się, czy Bitcoin będzie mógł czymś zaskoczyć w najbliższej przyszłości, koniecznie sprawdź, nad czym pracują deweloperzy Bitcoina.

Rynek altcoinów w pigułce

Warstwa 2 Ethereum notuje rekord wartości zablokowanych środków, a wiele osób nie może się już doczekać niższych opłat transakcyjnych. Może się jednak okazać, że trzeba będzie jeszcze poczekać. Takiego zdania jest dyrektor funduszu hedgingowego Three Arrows Capital Zhu Su o Ethereum: „wszyscy są już zbyt bogaci, aby pamiętać, co pierwotnie zamierzali zrobić”. Na szczęście zawsze możesz zapoznać się z artykułami Gaz w Ethereum | Teoria, praktyka, narzędzia oraz EIP-4488 | Tymczasowe remedium na wysokie opłaty w L2 Ethereum, co pozwoli ci obniżyć opłaty za… gaz. W międzyczasie przez cały czas odbywa się spalanie części ETH, co doprowadziło do tego, że sieć Ethereum spaliła już ponad 1 000 000 ETH

Na początku tygodnia zamieściliśmy artykuł AVAX i CRO królami wzrostów ostatniego tygodnia, a dwa dni później token CRO zaliczył nowe ATH. Dokładny opis tego projektu oraz związanej z nim giełdy znajdziesz w artykule: Crypto Com | Wszystko, co powinieneś wiedzieć o czarnym koniu giełd kryptowalut.

Jeżeli zastanawiasz się nad stakingiem DOT, powinieneś poznać Litentry: Najlepszy program nagród w ekosystemie Polkadot?

Coraz częściej pojawiają się niekorzystne wypowiedzi (oczywiście nie pochodzą one od członków bardzo oddanej społeczności), na temat przyszłości Cardano. Złe informacje pojawiły się również ze strony popularnej aplikacji: eToro wycofuje ze swojej oferty dwie kryptowaluty, a jedną z nich jest właśnie ADA. Deweloperzy natomiast kontynuują swoją pracę, dzięki czemu Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu przyszły wzrost sieci. Biorąc to wszystko pod uwagę warto sprawdzić, co Charles Hoskinson planuje na 2022 rok?

Zobacz również, czy pierwszy meme token na Avalanche okazał się scamem?

Kącik NFT i metaverse

Jeżeli chcesz uniknąć błędów przy kupowaniu NFT popularnych twórców, sprawdź czym jest Aukcja holenderska kolekcji NFT | Wszystko, co powinieneś wiedzieć, a o co bałeś się zapytać.

Twórcy Pokemon GO nawiązali współpracę z Fold App co potwierdza, że prędzej czy później kryptowalutami i blockchainem zainteresuje się każdy. Kolejnym przykładem jest to, że Shiba Inu zamierza podbić rynek gier, a przy nowym tytule będzie pracował William David Volk z Activision.

Warto już teraz dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest Web 3.0 | Tajemnica „króliczej nory”. Z naszego artykułu dowiesz się tego w bardzo przystępny sposób. Dzięki temu łatwiej ci będzie zrozumieć transakcje typu wirtualna działka za 2,4 miliona dolarów.

Jeżeli chodzi o cyfrowe światy, Grayscale wróży branży metaverse wycenę na poziomie 1 biliona dolarów. Poznaj popularne tokeny metaverse, które w ostatnich tygodniach odnotowały ogromne wzrosty.

W poszukiwaniu gemów

W zestawieniu 8 potencjalnych airdropów, na które warto czekać znajdziesz wskazówki, dzięki którym możesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie potencjalnych airdropów. Kilka z nich zapowiada się naprawdę ciekawie, więc warto poświęcić te kilka minut.

Sprawdź, na czym polega wartość oczekiwana (EV) a miliony z kryptowalut, bo może to ułatwić planowanie kolejnych inwestycji.

CEO giełdy FTX Sam Bankman-Fried podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, czy Solana stanie się liderem DeFi (według niego istnieje na to szansa).

Warto wiedzieć

Platforma CryptoCom uruchomiła portal OTC dla klientów instytucjonalnych i trzeba przyznać, że w ostatnim czasie firma nie oszczędza na marketingu i rozwijaniu swoich usług.

Zamiast zastanawiać się, na jakim jesteśmy etapie w cyklu przepływu pieniędzy na rynku kryptowalut, należy dopuścić możliwość, że to nie żaden cykl | To konkurencja o pieniądze inwestorów.

Elon Musk sprzedał kolejną partię akcji Tesli w celu pokrycia należności podatkowych. Warto dodać, że chodzi o zawrotną kwotę sięgającą 3,5 miliarda dolarów.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Opcje na kryptowaluty, dowiesz się, kto tak naprawdę korzysta z takich instrumentów finansowych.

Kryptowaluty na świecie

Jane Hume (australijska minister finansów) uważa, że kryptowaluty to nie chwilowa moda, a jej kraj może wiele stracić, jeżeli nadal będzie je ignorował. Na szczęście duży australijski fundusz chce zainwestować w kryptowaluty.

Dotychczasowy prezes Rezerwy Federalnej USA utrzyma swoje stanowisko, więc warto sprawdzić, co Jerome Powell może zrobić dla kryptowalut?

Zwolennicy kryptowalut z Irlandii mają powody do radości, ponieważ CZ ujawnia, gdzie może powstać kwatera główna Binance.

Największe japońskie banki rozpoczną testy własnej waluty cyfrowej, a oficjalna premiera może mieć miejsce już w 2023 r.

Według banku centralnego Kanady kryptowaluty nie stanowią poważnego zagrożenia dla gospodarki, ale duża zmienność cen może utrudnić adopcję.

Rząd Niemiec traktuje kryptowaluty bardzo poważnie, co może być zapowiedzią nowych regulacji.

Salwador uczcił Black Friday zakupem kolejnych 100 bitcoinów o wartości około 5,4 miliona dolarów.

Najpopularniejszy artykuł 47 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 47 tygodnia okazał się tekst: Czy to koniec gry dla Cardano?, który został wyświetlony prawie 30 000 razy.

Co sądzisz o naszym wyborze najciekawszych informacji z ostatnich dni?

Na koniec małe przypomnienie: jutro jest ostatni dzień, w którym dostępna jest najlepsza okazja na Black Friday 2021: portfel sprzętowy Ledger.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze