eToro wycofuje ze swojej oferty dwie kryptowaluty

12 771

W celu uniknięcia ewentualnych problemów wynikających z wprowadzenia nowych regulacji popularna platforma inwestycji społecznościowych eToro podjęła decyzję o usunięciu dwóch kryptowalut.

Tym samym użytkownicy eToro stracą niebawem możliwość handlowania Cardano (ADA) i Tron (TRX).

Cardano i Tron znikną z oferty eToro

O planach wycofania dwóch popularnych kryptowalut eToro poinformowało dzisiaj na swoim oficjalnym blogu. Wiadomość została również rozesłana do użytkowników drogą mailową. Firma poinformowała, że od 26 grudnia 2021 r. użytkownicy z USA nie będą mogli otwierać nowych pozycji na tych aktywach. Od 31 grudnia przestaną natomiast zarabiać na oferowanym przez platformę stakingu (ograniczenie obejmie wyłącznie ADA i TRX).

eToro zostawi jedynie możliwość zamknięcia pozycji w momencie, który użytkownicy uznają za odpowiedni.

Dlaczego eToro wycofuje dwie kryptowaluty?

Powyższe działania firma tłumaczy względami biznesowymi i nieustannie zmieniającą się sytuacją związaną z regulacjami. Firma zapewnia jednak, że nie będzie wymuszała na użytkownikach zamknięcia istniejących pozycji i szybkiej sprzedaży Cardano i Tron. Warto jednak mieć na uwadze, że sytuacja może się zmienić w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Kopiowanie ruchów innych inwestorów

W przeciwieństwie do giełd, gdzie każdy podejmuje decyzję na podstawie własnych analiz, wielu użytkowników eToro korzysta z opcji kopiowania ruchów innych inwestorów. W takiej sytuacji należy liczyć się z tym, że jeżeli inwestor postanowi nagle zamknąć wszystkie pozycje na Cardano i Tron, to działania te zostaną wykonane również na portfelach obserwujących go użytkowników.

Co dalej z Cardano?

Cardano (ADA) ma oddaną społeczność, która mocno wierzy w to, że kryptowaluta stworzona przez Charlesa Hoskinsona może w przyszłości mocno namieszać na rynku. Na razie jednak, pomimo połowicznego wprowadzenia długo oczekiwanych smart kontraktów, kurs ADA nieprzerwanie spada.

Chociaż deweloperzy zainteresowali się możliwościami Cardano i przygotowali różne aplikacje, to sieć wciąż nie jest przystosowana do tego, aby można było ich używać. Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją w ADA, koniecznie zapoznaj się z artykułem: Czy to koniec gry dla Cardano?

Komentarze