Kryptowaluty to nie chwilowa moda

6 589

Australijska minister finansów Jane Hume ostrzega przed ryzykiem przegapienia możliwości, jakie dają kryptowaluty.

Według niej nie jest to chwilowa moda, a dalsze ignorowanie tego rynku może narazić Australię na straty.

Minister finansów nie zgadza się ze stanowiskiem Banku Rezerw Australii

W przeciwieństwie Banku Rezerw Australii (RBA), który w ubiegłym tygodniu wydał ostrzeżenie przed inwestowaniem pieniędzy w kryptowaluty, Jane Hume jest świadoma tego, że kryptowaluty zostaną z nami na dłużej.

Nie należy więc traktować rynku cyfrowych aktywów jako chwilowej mody. Zdaniem minister należy pozbyć się obaw, a jednocześnie zacząć podejmować ostrożne działania.

„As an industry, and as a government, we need to acknowledge this is not a fad. We should tread cautiously, but not fearfully”.

Hume uważa również, że istnieją obszary związane z usługami finansowymi, w których nie można bazować na doświadczeniach z przeszłości i konieczne jest wypracowanie nowych zasad.

„There are some areas of financial services where we can’t learn from past experiences, and we have to forge our own trail”.

W związku z powyższym banki nie mogą dłużej walczyć z innowacjami, ponieważ nie przeniesie to niczego dobrego.

Czy Australijczycy inwestują w kryptowaluty?

Opublikowany niedawno raport jasno pokazuje, że Australijczycy są bardzo zainteresowani kryptowalutami. Prawie co piąty ankietowany przyznał, że zainwestował w nie pieniądze.

Kryptowaluty mogą okazać się niezwykle istotne i to nie tylko ze względu na technologię. Według Jane Hume jest to klasa aktywów, która podbiła serca i umysły inwestorów. Nie należy więc oczekiwać, że w najbliższym czasie ludzie przestaną się tym interesować.

„This is an asset class that has captured hearts and minds, but beyond that, it’s a technology that’s not going away any time soon”.

Chociaż Bank Rezerw Australii nie przepada za kryptowalutami, to już w ubiegłym miesiącu senatorowie podjęli pierwsze kroki do tego, aby kraj zyskał znaczenie na kryptowalutowej mapie świata. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Australia stanie się kolejnym centrum kryptowalut?

Komentarze