Grayscale wróży branży metaverse wycenę na poziomie 1 biliona dolarów

5 061

Jeszcze na początku tego roku niewielu ludzi miało pojęcie o tym, czym jest metaverse lub jak będzie działać, nie wspominając o możliwościach ekonomicznych, jakie przyniesie użytkownikom.

Jednak odkąd Facebook zmienił nazwę na Meta i ujawnił, że nowym celem jego działalności będzie metaverse, jego użytkownicy zaczęli z większą uwagą przyglądać się temu zjawisku i analizować jego potencjał.

Mówiąc najprościej, metaverse to połączenie świata rzeczywistego i fizycznego ze światem wirtualnym, w którym jednostki mogą wykonywać czynności podobne do tych, które wykonują w świecie rzeczywistym. Podobnie jak w prawdziwym świecie, użytkownicy nowej, wirtualnej rzeczywistości, mogą posiadać w niej wirtualne dobra, przedmioty, a nawet „nieruchomości”.

Grayscale twierdzi, że metaverse może być wart ponad 1 bilion dolarów

Analitycy Grayscale zadeklarowali, że dzięki ​​możliwościom gospodarczym i ekonomicznym, które oferuje użytkownikom metaverse, taki poziom wyceny może być możliwy do osiągnięcia w ciągu najbliższych kilku lat.

W raporcie zatytułowanym „The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies” czytamy, że platformy i ekosystemy metaverse, które zostały zintegrowane z funkcjonalnościami tokenów NFT, zdecentralizowanych finansów i wielu innych projektów związanych z kryptowalutami, „stworzyły nowe doświadczenie online”.

Zdaniem autorów raportu, liczba użytkowników portfeli opartych o metaverse wzrosła od początku roku dziesięciokrotnie – do około 50 000 aktywnych portfeli. Jeśli ta relatywnie nowa branża będzie kontynuowała swoją obecną trajektorię wzrostu, może – w nadchodzących latach – z powodzeniem wejść do mainstreamu.

W raporcie zwrócono również uwagę na fakt, że dostrzeżony przez inwestorów ogromny potencjał tkwiący w metaverse zaczyna znajdować odzwierciedlenie w ogromnych wzrostach cen tokenów takich jak chociażby MANA, SAND czy AXS. Co więcej, tylko w III kwartale bieżącego roku, projekty gamingowe oparte o metaverse były w stanie pozyskać finansowanie na poziomie ponad 1 miliarda dolarów.

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze