Pierwszy meme token na Avalanche okazał się scamem?

1 316

SnowdogDAO (SDOG), pierwszy meme token, który pojawił się na Avalanche, stracił wczoraj ponad 90% swojej wartości.

Pomimo utraty przez inwestorów milionów dolarów, zespół SnowdogDAO utrzymuje, że wydarzenie to nie było oszustwem, ​​ale „eksperymentem z teorią gier”, który się nie powiódł.

90% spadku w 8 dni od premiery

Cena SnowdogDAO, zdecentralizowanego meme tokena opartego na Avalanche, spadła wczoraj o 90% po zaledwie 8 dniach od swojej premiery.

Zwieńczeniem eksperymentu miał być gigantyczny wykup, który miał zostać sfinansowany z aktywów nabytych przez skarbiec Snowdog w drodze sprzedaży tokenów. W ciągu 8 dni wartość rynku wzrosła do 44 milionów dolarów, co oznaczało, że podczas wykupu posiadacze mogli konkurować o część tych środków.

To, czego deweloperzy nie ujawnili społeczności, a przynajmniej nie wyjaśnili społeczności wystarczająco jasno, to fakt, że do sprzedaży powyżej ceny rynkowej kwalifikowało się przed wykupem tylko 7% podaży SDOG.

Co się stało?

Snowdog stworzył własny AMM oparty na Uniswap V2, migrując całą płynność SDOG z Trader Joe, popularnego DEX-a na Avalanche.

Wykup nie powiódł się. W ciągu zaledwie kilku sekund od uruchomienia, setki użytkowników straciło większość swoich środków. Pojedynczy adres zdołał zarobić prawie 10 milionów dolarów, wymieniając SDOG na inne aktywa, zagarniając jedną czwartą siły odkupu skarbca.

Tuż przed wykupem, jeden adres kupił SDOG o wartości około 180 000 USD za pomocą MIM w partiach po 10 000 USD, a następnie zablokował tokeny. Dzień później był zagarnąć z rynku ponad 10 milionów dolarów w MIM. Dwóm innym portfelom udało się zarobić 7,7 i 3,3 miliona dolarów przy użyciu tej samej strategii.

Chociaż właściciele adresów nie zostali jeszcze zidentyfikowani, wielu uważa, że ​​najprawdopodobniej należały one do osób blisko związanych z zespołem deweloperów SnowdogDAO.

Społeczność nie daje wiary wyjaśnieniom deweloperów

Po zmasowanym ataku ze strony społeczności, zespół Snowdog przedstawił swój raport z wydarzeń. Chociaż deweloperzy starali się dowieść, że to, co się stało, nie było oszustwem z ich strony, niewielu uwierzyło w to, że nie była to wcześniej zaplanowana akcja.

„Rozumiemy, że brak możliwości wykupu wywołał frustrację, ponieważ tylko 7% posiadaczy mogło skorzystać z ceny wyższej niż cena rynkowa przed wykupem. Głęboko żałujemy, że nie przekazaliśmy więcej informacji na ten temat. Powinniśmy byli ostrzec społeczność o ryzyku, jakie niesie ze sobą czekanie na sprzedaż do chwili wykupu.”

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Komentarze