Krypto Tydzień: 7 – 13 marca 2022

3 158

Ukraina korzysta z kryptowalut do zakupu sprzętu wojskowego, a Rosjanie próbują dzięki nim inwestować w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, aby zabezpieczyć swoje fortuny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób uważa, że w obecnej sytuacji można oczekiwać zarówno wzrostów, jak i spadków. Dobra wiadomość jest taka, że inwestorzy zareagowali pozytywnie na rozporządzenie wykonawcze w sprawie aktywów cyfrowych, a Stany Zjednoczone chcą utrzymać pozycję lidera technologicznego.

W 10 tygodniu roku (7 lutego – 13 marca) pisaliśmy między innymi o pozytywnych reakcjach na rozporządzenie Bidena, apelu Ukrainy do Tethera i blokowaniu bitomatów w Wielkiej Brytanii. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Na początku tygodnia giełda Coinbase zablokowała 25 tysięcy adresów. Chociaż chodzi o słuszną sprawę (zablokowane zostały adresy związane z Rosją), to warto przypomnieć popularne powiedzenie: „nie twoje klucze, nie twoje krypto”. W dodatku przechowywanie środków na giełdach naraża użytkowników na wiele niebezpieczeństw (ataki hakerskie, upadki giełd).

Jeżeli ze względu na problemy z działaniem sieci Polygon obawiałeś się o bezpieczeństwo swoich środków, koniecznie sprawdź, dlaczego sieć Polygon nie działała przez 11 godzin? Na szczęście zespół deweloperów potwierdził, że wszystkie środki użytkowników są bezpieczne.

Co dalej z kursem BTC?

Przybywa hodlerów BTC. Już ponad połowa posiadaczy Bitcoina trzyma swoje kryptowaluty od co najmniej roku. Można zatem założyć, że inwestorzy wierzą we wzrosty w dłuższym terminie.

Przekroczeniu ceny 42 000 USD towarzyszyła dywergencja na rynku ropy i BTC.

Trzeci co do wielkości bitcoinowy wieloryb przeprowadził zakup BTC na kwotę 29 milionów dolarów. Stan jego portfela wynosi obecnie 127 000 Bitcoinów.

Byczych prognoz wielu analityków nie przekreślił chwilowy spadek kursu BTC na wieść o inflacji w USA.

Wiedzą na temat kryptowalut warto dzielić się ze wszystkimi, co potwierdza Bitcoin dla dzieci – nauka o pieniądzach w formie bajki dla dzieci.

Zdania na temat tego, czy bitcoin zdaje wojenny egzamin, są podzielone. Sprawdź, z czego wynikają rozbieżne narracje wobec kryptowalut.

Aktualne nastroje na rynku instrumentów pochodnych a rokowania bitcoina pokazują, że inwestorzy przygotowują się na wzrosty i… na spadki.

Steve Wozniak: Bitcoin może kosztować 100 000 USD, a współzałożyciel Apple dobrze zarobił na swoich BTC.

Warto zwrócić uwagę na dane przedstawione przez IntoTheBlock, zgodnie z którymi za większość transakcji BTC odpowiadają instytucje.

Rynek altcoinów w pigułce

Od początku tygodnia wiele osób zastanawiało się nad tym, co zmieni podpisanie rozporządzenia wykonawczego? Ze względu na atak Rosji na Ukrainę wzrosły obawy związane z tym, że USA postanowi wprowadzić niekorzystne regulacje, które utrudnią działalność firmom związanym z kryptowalutami.

Pierwsze przecieki na temat rozporządzenia Bidena sugerowały jednak, że nie ma się czego obawiać, co przełożyło się na odbicie kursów. Potwierdziły to informacje zamieszczone na oficjalnej stronie Białego Domu (szczegóły znajdziesz w artykule: Jaka przyszłość czeka kryptowaluty w USA?). Wielu członków społeczności pokazało pozytywne reakcje na rozporządzenie Bidena.

Goldman Sachs na rynku kryptowalut chce postawić kolejne kroki. To pokazuje, że bank inwestycyjny zaczyna dostrzegać potencjał rynku krypto.

Nieprzerwanie rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0. Użytkownicy zablokowali już ponad 10 milionów ETH.

Kącik NFT i metaverse

W obecnej sytuacji niewymienialne tokeny i cyfrowe światy zeszły na dalszy plan.

W poszukiwaniu gemów

Inwestowanie w nowe projekty wymaga kapitału. Teraz możesz go zdobyć w pracy związanej z kryptowalutami! Szczegóły znajdziesz w artykule: Rekrutujemy! Dołącz do nas!

Jeżeli inwestujesz na rynku akcji, z pewnością zainteresuje cię XTB – analiza perspektyw spółki.

Warto wiedzieć

Płeć piękna ma coraz większy wpływ na branżę cyfrowych aktywów, dlatego przygotowaliśmy nowe zestawienie obejmujące 10 wpływowych kobiet ze świata kryptowalut.

Zwolennikom złota polecamy lekturę artykułu: Złoto – nowe ATH w polskim złotym, drożejące surowce, słabnąca polska waluta – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 28.02-06.03.2022.

Prognozy długoterminowe dla WIG i Wall Strett znajdziesz w artykule: Armagedon na Giełdach.

Czy kryptowaluty zmienią świat? Miliarder Michael Novogratz nie ma co do tego wątpliwości. Uważa również, że Stany Zjednoczone mogą stać się liderem całej branży aktywów cyfrowych.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Blockchain i decentralizacja na ratunek Metaverse, dowiesz się, dlaczego technologia blockchain i decentralizacja muszą stanowić podstawę cyfrowych światów.

Kryptowaluty na świecie

Rosja skorzysta z chińskiego systemu UnionPay, co zapowiedziano po tym, jak Visa i Mastercard (odpowiedzialne za 3/4 wszystkich transakcji) wycofały się z tamtejszego rynku. Jeżeli chodzi o cyfrowe aktywa, popularność zyskuje rosyjskie krypto-eldorado w ZEA.

Amerykański Senator Wyden nawołuje do otwartego podejścia wobec kryptowalut i uważa, że mogą mieć korzystny wpływ na światową gospodarkę.

Darowizny w kryptowalutach przekazywane przez społeczność dla zaatakowanego kraju są dobrze wykorzystywane, co potwierdza informacja, że Ukraina wydała 15 milionów dolarów w kryptowalutach na sprzęt wojskowy.

Datki dla Ukrainy wpływają przez cały czas, czego przykładem jest 500 ETH dla Ukrainy od OnlyFans. Popularna platforma postanowiła wesprzeć UkraineDAO.

Jeżeli apel Ukrainy do Tether w sprawie wstrzymania wszystkich transakcji z Rosjanami odniesie sukces, scentralizowane stablecoiny mogą stracić w oczach inwestorów.

Zoltan Pozsar ogłosił, że przez obecny konflikt pieniądze już nigdy nie będą takie same. Jest to duża szansa dla Bitcoina, o ile najstarsza kryptowaluta przetrwa.

Nowy prezydent Korei Południowej – Yoon Suk-Yeol jest pozytywnie nastawiony do kryptowalut i zapowiada zniesienie regulacji.

Wielka Brytania wypowiada wojnę bitomatom, ponieważ firmy odpowiedzialne za ich obsługę nie spełniły wymagań postawionych przez tamtejszy Urząd Nadzoru Finansowego.

Proof-of-Work kontra proof-of-stake w Parlamencie UE. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się już w najbliższy poniedziałek.

Najpopularniejszy artykuł 10 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 10 tygodnia okazał się tekst: Bycze prognozy dla Bitcoina: 70 – 130 tysięcy dolarów do końca roku, który został wyświetlony prawie 12 000 razy.

Która z powyższych wiadomości miała twoim zdaniem największy wpływ na rynek kryptowalut? A może trafiłeś na coś ważnego, co przegapiliśmy?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze