10 wpływowych kobiet ze świata kryptowalut

805

8 marca to idealny moment na przygotowanie nowego zestawienia obejmującego kobiety, które mają istotny wpływ na branżę kryptowalut.

Na wstępie jednak wszystkim naszym czytelniczkom chcielibyśmy złożyć najlepsze życzenia!

Kobiety w świecie krypto

Chociaż z roku na rok coraz więcej kobiet zaczyna interesować się kryptowalutami, branża wciąż pozostaje zdominowana przez mężczyzn. Widać to między innymi po tym, kto inwestuje w kryptowaluty (w przypadku Bitcoina kobiety stanowią około 15%, a przy Ethereum 12%). Według niektórych specjalistów wynika to z mniejszej skłonności do ryzyka.

Poniżej przedstawiamy dziesięć wpływowych kobiet związanych z kryptowalutami i blockchain, które udowodniły, że płeć piękna może sobie świetnie poradzić w świecie cyfrowych aktywów.

Caitlin Long (CEO Avanti Financial Group)

Caitlin Long zebrała doświadczenie na Wall Street, a z Bitcoinem miała styczność już w 2012 roku. Starała się wykorzystać blockchain do zwiększenia transparentności w handlu papierami wartościowymi. Jest dyrektorem generalnym Avanti Financial Group, a do 2019 r. uczestniczyła w pracach grupy ds. blockchain powołanej przez stan Wyoming.

Ria Bhutoria (szefowa działu badań w Fidelity Digital Assets)

Ria Bhutoria przez długi czas pracowała jako analityk dla Credit Suisse, po czym przeszła do międzynarodowej sieci Circle. Uznaje się ją za jedną z pierwszych menadżerów odpowiedzialnych za aktywa, którzy wyrazili zainteresowanie Bitcoinem.

Kristin Smith (dyrektor wykonawczy Blockchain Association)

Kristin Smith przewodzi Blockchain Association, do której należą między innymi giełdy (Kraken, eToro, Uniswap) i firmy (Grayscale) związane z kryptowalutami. Dzięki temu ma istotny wpływ na regulacje związane z krypto i politykę.

Hester Peirce (komisarz SEC)

Hester Peirce często nazywana jest „krypto mamą” (Crypto Mom). Zasłynęła jako największa zwolenniczka kryptowalut w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Ma duże doświadczenie w opracowywaniu regulacji finansowych.

Camila Russo (założycielka The Defiant)

Camila Russo swoją przygodę z kryptowalutami zaczęła jako stażystka w Bloomberg News. To właśnie podczas tej pracy trafiła na informacje o Bitcoinie, który zaczęła postrzegać jako zabezpieczenie przed inflacją. Jest autorką jednych z pierwszych artykułów o tematyce kryptowalut dla Bloomberga, autorką książki o Ethereum pt. „The Infinite Machine” i założycielką popularnego newslettera poświęconego DeFi (The Defiant).

Abigail Johnson (CEO Fidelity Investments)

Abigail Johnson uważana jest za jedną z najbogatszych kobiet w USA. Jej majątek netto wynosi prawie 22 miliardy dolarów. Johnson kieruje firmą rodzinną Fidelity Investments. Jest jedyną kobietą, która zasiada w zarządzie amerykańskiej organizacji Financial Services Forum (jej członkami są CEO największych instytucji finansowych z USA).

Denelle Dixon (CEO Stellar Development Foundation)

Denelle Dixon zajmuje stanowisko CEO założonej w 2014 r. fundacji Stellar Development. Wcześniej pracowała między innymi jako dyrektor operacyjny w Mozilla Corporation i starszy dyrektor ds. prawnych w Yahoo.

Dawn Song (CEO Oasis Labs)

Dawn Song ma duże doświadczenie biznesowe, a dodatkowo jest cenionym naukowcem zajmującym się informatyką. Potwierdzają to liczne nagrody i wyróżnienia (między innymi nagroda Innovators under 35 przyznawana przez magazyn MIT Technology Review oraz Faculty Research Award od IBM). Song współzałożyła i prowadzi firmę Oasis Labs, która zajmuje się chmurami obliczeniowymi na blockchainie.

Przy okazji zachęcamy do lektury wcześniejszych artykułów poświęconych płci pięknej działającej w branży kryptowalut:

Sheila Warren (szefowa ds. danych, blockchain i aktywów cyfrowych Światowego Forum Ekonomicznego)

Sheila Warren działa nie tylko na rzecz Światowego Forum Ekonomicznego, ale również doradza w Banku Światowym i wielu innych organizacjach. Jest zadeklarowaną zwolenniczką Bitcoina i propagatorką technologii blockchain. Zajmuje się badaniami nad CBDC.

Elizabeth Stark (CEO of Lightning Labs)

Elizabeth Stark wykłada informatykę na Uniwersytecie Yale. Jest współzałożycielką i CEO firmy Lightning Labs, która przyczyniła się do rozwoju Lightning Network (popularnego protokołu płatności warstwy 2).

Co sądzisz o naszym wyborze wpływowych kobiet, które na stałe zapisały się w branży kryptowalut? Jeżeli masz inne typy, koniecznie zostaw komentarz, co pozwoli uzupełnić powyższe zestawienie.

Komentarze