Kobiety, które zmieniają świat kryptowalut

1 237

Najlepsze życzenia dla Wszystkich Kobiet! Gdzie byłyby kryptowaluty, gdyby nie one? Poznajcie kilka szczególnych przedstawicielek płci pięknej z tej branży.

Kobiet w świecie kryptowalut jest coraz więcej. W kwietniu 2019 roku, wg danych coin.dance z podziałem na płci, kobiet w społeczności bitcoina było 9,8%. Po 11 miesiącach liczba ta wzrosła do 12,2%:

źródło: coin.dance

Dzień Kobiet 2020

Kathleen Breitman to współzałożycielka oraz CEO projektu Tezos, który aktualnie jest na 10. miejscu wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej (2 mld dolarów). Breitman sprawowała pieczę nad projektem, który zebrał jedno z największych dofinansowań w historii ICO – 232 miliony dolarów. 

Meltem Demirors to dyrektor strategiczny w CoinShares, funduszu zarządzającym cyfrowymi walutami o wartości 800 milionów dolarów. W sześć lata zbudowała trzy fundusze, które zainwestowały w ponad 150 kryptowalutowych przedsięwzięć w 30 krajach świata. 

Prezesem oddziału Binance US, powołanego specjalnie dla amerykańskiego rynku, jest Catherine Coley. Wcześniej Catherine zajmowała się handlem zagranicznym w Morgan Stanley, była doradczynią w Silicon Valley Bank oraz zarządzała płynnością XRP wśród inwestorów instytucjonalnych w Ripple. 

Jedną z najznamienitszych postaci, która łączy świat kryptowalut z rządem w Stanach Zjednoczonych jest Caitlin Long. Jest dyrektorem generalnym oraz założycielką Avanti Banku i ma 20-letnie doświadczenie na Wall Street. Caitlin była również członkiem zespołu Wyoming Blockchain Task Force, który to popychał regulacje, aby stan Wyoming mógł stać się miejscem najbardziej przyjaznym kryptowalutom w Stanach Zjednoczonych.

Branża kryptowalut w pewnym momencie stała się na tyle duża, iż zaczęły pojawiać się redakcje dziennikarskie, bądź działy poświęcone wyłącznie kryptowalutom. Pierwszą taką pełnoprawną dziennikarką blockchainową została Laura Shin z Forbes. Laura prowadzi także dwa podcasty: Unchained oraz Unconfirmed – skoncentrowane głównie na kryptowalutach. 

Elizabeth Stark to założycielka Lightning Labs – przedsięwzięcia, którego celem jest rozwój protokołu Lightning Network Bitcoina. Poza tym naucza o sieciach P2P, otwartoźródłowym oprogramowaniu i prywatności danych na Uniwersytecie Stanforda i Yale w Stanach Zjednoczonych. 

Jeśli chcecie poznać istotne kobiece postaci z polskiej branży kryptowalut, zajrzyjcie do tego artykułu:

Wraz z końcem 2019 roku okazało się także, że inwestycje w kryptowaluty nie są wyłącznie domeną mężczyzn:

Raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielkom płci pięknej w dniu Waszego Święta!

Komentarze