Kobiety inwestują w bitcoina! Aż 43% hodlerów to płeć piękna

1 307
Według raportu opublikowanego 4 grudnia przez Grayscale, kryptowaluty nie są wyłącznie domeną mężczyzn. Kobiety inwestują w bitcoina i stanowią około 43% hodlerów.

W badaniu wzięło udział ponad 1000 inwestorów z USA, w wieku od 25 do 64 lat. W ankiecie udział wzięli inwestorzy posiadający portfolio o minimalnej wartości $10 000.

Satoshi jest kobietą?

Zgodnie z raportem, wierzy się, że bitcoin i kryptowaluty to domena zainteresowania mężczyzn. Dodatkowo, około 90% zaangażowania w sieci budowane jest właśnie przez Panów. Jak jednak się okazuje, kobiety inwestują w bitcoina! I jest ich całkiem sporo. Według raportu, 56% kobiet uznaje cyfrowe aktywa za dobrą szansę do inwestycji. 49% uważa także, że ograniczona podaż najpopularniejszej kryptowaluty będzie jej istotnym czynnikiem wzrostowym.

W odróżnieniu od mężczyzn, większa liczba badanych kobiet uważa, że teraz jest dobry moment na zakup BTC, gdyż w przyszłości będzie on droższy. Za bardzo atrakcyjny aspekt finansowania, kobiety uważają możliwość zakupu niewielkiej ilości bitcoina, co automatycznie pozwala im na partycypację w rynku.

Kobiety nie lubią ryzyka

Raport uwzględnia także sposób postrzegania inwestycji przez kobiety. Jak się okazuje, dla kobiet inwestycje są formą zabezpieczenia swojej przyszłości – nie zaś okazją do zarobku. 60% badanych kobiet woli stabilność finansową od agresywnego pomnażania kapitału. Mężczyźni chętniej spoglądają na tę drugą opcję. Kobiety również chętniej od mężczyzn decydują się na bezpieczne ruchy inwestycyjne.

Mężczyźni czują się pewniej w inwestycjach

Kobiety na ogół nie czują się swobodnie w inwestycjach – nie jest to element, któremu poświęcają zbyt dużo uwagi.

W tym samym czasie, płeć piękna znacznie negatywniej ocenia obecny stan gospodarki Stanów Zjednoczonych. Jedynie 46% z nich wierzy w pozytywny rozwój ekonomii tego kraju. Mężczyźni, z drugiej strony, zdają się być większymi optymistami – 57% z nich twierdzi, że sytuacja gospodarki USA ulegnie poprawie.

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez cointelegraph na wiosnę, sytuacja w świecie inwestorów w Eurpie wygląda nieco inaczej, niż ta za oceanem. W Europie jedynie 20% kobiet stawia na kryptowaluty. Ciężko powiedzieć, co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy. Pewne jest natomiast to, że kobiety z USA chcą inwestować w bitcoina.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!


Komentarze