Zainteresowanie kryptowalutami ze strony kobiet

Przez długi czas branża kryptowalut pozostawała zdominowana przez mężczyzn, co było widać nie tylko po osobach będących twarzami różnych popularnych projektów, ale również po wypowiedziach na tematycznych forach i grupach. Ostatnie miesiące przyniosły jednak w tej kwestii dużą zmianę.

Badania przeprowadzone przez CoinMarketCap wskazują na ponad 43% wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród kobiet. Chodzi nie tylko o samo inwestowanie, ale również o pracę w branży krypto i chęć zdobywania nowej wiedzy. Są to wyniki z pierwszego kwartału ubiegłego roku. Co ciekawe w krajach ameryki południowej wzrosty sięgały wówczas nawet 80%.

Kto z kim przestaje, takim się staje

Utrzymujące się przez długi czas mniejsze zainteresowanie kryptowalutami ze strony kobiet ma wiele przyczyn. Jedną z nich można jednak wytłumaczyć w bardzo prosty sposób: panowie chętniej rozmawiają o kryptowalutach w męskim gronie. Według przeprowadzonych badań dla wielu kobiet kluczowe znaczenie ma to, że kryptowaluty pozwalają uprościć przekazywanie środków oraz są pewnego rodzaju przejawem wolności. Tym samym nie traktują zakupu kryptowalut jako okazji do szybkiego zarobienia dużych pieniędzy.

O tym, że wiele pań nie lubi ryzyka związanego z finansami, pisaliśmy już w grudniu 2019 r. Jednocześnie z przytoczonego wówczas raportu Grayscale wynikało, że kobiety inwestują w bitcoina! Aż 43% hodlerów to płeć piękna (badanie przeprowadzono na grupie 1000 osób z USA w wieku od 25 do 64 lat).

Pokazuje to, że chociaż dopiero ostatnie miesiące przyniosły zauważalne zmiany w kwestii tego, ile kobiet pracuje w branży i inwestuje w kryptowaluty, to bitcoin już od dłuższego czasu cieszył się dużą popularnością wśród pań.

Kobiety w branży kryptowalut

W artykule kobiety w świecie kryptowalut skupialiśmy się na Polkach. Jeżeli natomiast ciekawią cię sylwetki najbardziej wpływowych kobiet z branży kryptowalut, powinieneś zainteresować się osiągnięciami następujących osób: Galia Benartzi (Bancor Protocol), Elizabeth Stark (CEO Lightning Labs), Kathleen Breitman (Tezos), Meltem Demirors (CoinShares), Kathy Wood (CEO ARK Invest) oraz Catherine Coley (Binance US).

Komentarze