Giełda Coinbase zablokowała 25 tysięcy adresów

1 762

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase zablokowała adresy 25 000 rosyjskich użytkowników w związku z podejrzeniami o angażowanie się w nielegalną działalność.

Informacja o nałożeniu blokady pojawiła się dzisiaj na oficjalnym blogu giełdy.

Coinbase chce budować odpowiedzialny system finansowy

Firma poinformowała, że jest zaangażowania w tworzenie bezpiecznego i odpowiedzialnego systemu finansowego. Jednocześnie giełda jest zobowiązana do przestrzegania sankcji, które odgrywają istotną rolę w powstrzymywaniu bezprawnej agresji. Z tego powodu Coinbase w pełni popiera wysiłki rządów i ogłasza wdrożenie wielowarstwowego programu sankcji.

W związku z tym już na etapie otwierania konta firma będzie weryfikowała, czy osoba / podmiot nie jest objęta sankcjami. Informacje podane przy rejestracji będą dodatkowo weryfikowane za pośrednictwem niezależnej firmy.

Kto nie skorzysta z giełdy Coinbase?

Coinbase wprowadziło również ograniczenia dla osób rejestrujących się na platformie z krajów objętych sankcjami. Oznacza to, że użytkownicy korzystający z adresów IP z takich miejsc jak Korea Północna, Syria, Iran oraz Krym nie będą mogły uzyskać dostępu do usług firmy.

Giełda zamierza kontynuować prace nad identyfikowaniem kont powiązanych z zakazanymi podmiotami, co ma utrudnić użytkownikom obchodzenie ograniczeń.

Zablokowano już ponad 25 tysięcy adresów

Obecnie Coinbase blokuje ponad 25 000 adresów związanych z rosyjskimi osobami lub podmiotami, które według firmy są zaangażowane w nielegalną działalność. Wiele z nich udało się zidentyfikować dzięki własnym działaniom.

„Today, Coinbase blocks over 25,000 addresses related to Russian individuals or entities we believe to be engaging in illicit activity, many of which we have identified through our own proactive investigations”.

Pod koniec lutego informowaliśmy, że Ukraina wzywa do blokowania dostępu do giełd kryptowalut. Początkowo stanowisko giełd kryptowalut w sprawie blokowania rosyjskich kont było przeciwne takim działaniom, ale można było oczekiwać, że prędzej czy później ograniczenia zostaną wprowadzone. Pytanie tylko, kiedy inne giełdy pójdą w ślady Coinbase.

Co sądzisz o blokowaniu dostępu po IP? Czy giełdy kryptowalut powinny podejmować takie kroki?

Komentarze