Nowy prezydent Korei Południowej – Yoon Suk-Yeol

1 655

Korea Południowa ma nowego prezydenta. Został nim konserwatysta Yoon Suk-Yeol.

Dlaczego ta wiadomość może być interesująca dla społeczności kryptowalut? Nie dość, że Yoon Suk-Yeol otwarcie mówił o swoich zainteresowaniach związanych z kryptowalutami, to w kampanii wyborczej obiecywał zniesienie przepisów regulujących BTC.

1% robi różnicę

Walka o to, kto zostanie nowym prezydentem Korei Południowej, pod koniec toczyła się pomiędzy dwoma kandydatami. Zarówno Yoon Suk-Yeol, jak i jego przeciwnik Lee Jae-Myung zdobyli wiele głosów, a o ostatecznym zwycięstwie przesądził niecały 1%. Warto również wspomnieć, że każdy z nich podczas kampanii wyborczej wyemitował NFT, co przełożyło się na wzrost zainteresowania ze strony młodszych wyborców.

Zmiany na koreańskim rynku kryptowalut

Obietnica wprowadzenia deregulacji, dzięki którym zmniejszy się stopień oddziaływania państwa na aktywa cyfrowe, sprawiła, że Yoon Suk-Yeol zdobył głosy członków społeczności kryptowalut. Zniesienie regulacji kontrastuje z podejściem poprzedniego prezydenta Korei Południowej (więcej informacji znajdziesz w artykule: Efekt „Kimchi Premium” i jego rezultat – regulacje premium w Korei Południowej).

Absurdalne regulacje rynku krypto

Nowy prezydent Korei Południowej już w styczniu publicznie ogłosił, że aktualne przepisy regulujące rynek kryptowalut są oderwane od rzeczywistości i absurdalne,

„(…) far from reality and absurd.”

dlatego należy je szybko zmienić, aby można było korzystać z nieograniczonego potencjału aktywów cyfrowych.

„(…) realize the infinite potential of the virtual asset market”.

Negatywny wizerunek koreańskich urzędników zajmujących się kryptowalutami opisywaliśmy już kilka lat temu: Południowokoreański urzędnik regulujący kryptowaluty znaleziony martwy w swoim domu.

Prezydent Korei Południowej stawia na jednorożce

Zniesienie regulacji rynku kryptowalut to niejedyna obietnica ze strony prezydenta. Zapowiedział również prace nad stworzeniem kryptowalutowych jednorożców i startupów, których wartość przekroczy miliard dolarów. Przykładem firm-jednorożców związanych z branżą krypto są między innymi: Coinbase, Binance i Kraken.

Co sądzisz o prokryptowalutowym prezydencie Korei Południowej? Czy wpłynie to na nastroje inwestorów z całego świata? A może uważasz, że nowy prezydent nie wywiąże się ze swoich obietnic i nie zniesie uciążliwych regulacji?

Może Cię zainteresować:

Komentarze