Rośnie zainteresowanie kontraktem depozytowym Ethereum 2.0

1 818

Zainteresowanie kontraktem depozytowym Beacon Chain stale rośnie. Obecnie użytkownicy stakują już ponad 10 milionów ETH.

Nawet przy obecnym kursie Ethereum, który w ciągu ostatnich 24 godzin odnotował ponad 4% spadek, daje to zawrotną kwotę przekraczającą 26 miliardów dolarów.

Kolejny kamień milowy w rozwoju Beacon Chain

Ponad rok temu informowaliśmy, że wartość środków zablokowanych w ramach kontraktu depozytowego Beacon Chain to około 5,4 miliarda dolarów, na co składały się 3 miliony ETH (szczegóły znajdziesz w artykule: Eth 2.0 | 3 mln ETH na kontrakcie depozytowym Beacon Chain).

Wystarczyło więc zaledwie 13 miesięcy, aby ilość zdeponowanych ETH wzrosła o blisko 240%. Jeżeli natomiast chodzi o wartość zablokowanych kryptowalut, to wzrosła o prawie 400%. Wynika to z tego, że aktualny kurs Ethereum wynosi 2 611 USD, a w lutym ubiegłego roku popularna kryptowaluta kosztowała 1 769 PLN.

Czy warto stakować Ethereum?

Stakowanie ETH można porównać do umieszczenia kryptowaluty na lokacie. Zysk, na jaki mogą obecnie liczyć osoby, które zdecydują się zablokować swoje cyfrowe aktywa to około 5% rocznie. Dodatkową korzyścią jest oczywiście wspomniany wzrost wartości Ethereum, przy czym należy pamiętać, że do dnia, w którym środki zostaną odblokowane, cena kryptowaluty może jeszcze wzrosnąć, ale z drugiej strony nie można wykluczyć spadków.

Początkowo stakowanie Ethereum wiązało się z koniecznością dysponowania 32 ETH, przez co wiele osób nie mogło skorzystać z tego rozwiązania. Innych inwestorów odstraszył natomiast długi termin blokady.

Problem rozwiązały popularne giełdy kryptowalut, które zaoferowały klientom stakowanie dowolnej ilości ETH. Dodatkowo za każdy zablokowany ETH użytkownik otrzymuje inny token w ilości 1:1, dzięki czemu może w dowolnym momencie uzyskać dostęp do swoich środków. W przypadku giełdy Binance za stakowanie ETH użytkownicy dostają BETH, który jest tokenizowaną wersją stakowanego ETH.

Należy jednak pamiętać, że przechowywanie środków na giełdach wiąże się z ryzykiem. Tym samym najbezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się staking Ethereum na portfelu sprzętowym Ledger.

Może Cię zainteresować:

Komentarze